Відкриття в перемовинах щодо вступу України кластера про міжнародні відносини може викликати жорстку дискусію – польський міністр у справах ЄС

Дата: 26 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

За головування Польщі в ЄС відкриють кластер 1 “Основи” під час перемовин про вступ України. Проте відкриття наступного кластера 6 “Міжнародні відносини” може спричинити жорсткі обговорення серед країн-членів ЄС через відсутність одностайності в цьому питанні. 

Про це заявив польський міністр у справах ЄС Адам Шлапка, повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

Фото: Unsplash

За даними видання, перед початком засідання Ради ЄС у загальних справах у Брюсселі 25 лютого Адам Шлапка наголосив:

“Як держава, що головує в ЄС, ми сповнені рішучості підтримувати Україну. І ми сповнені рішучості рухатися вперед у процесі розширення ЄС. Тому те, що ми збираємося зробити під час польського головування, – це відкрити перший кластер”.

Водночас, за його словами, Польща розраховує на відкриття й наступного кластера, але це може спричинити складні обговорення з країнами ЄС.

“Ми також готові відкрити наступний, шостий кластер. Але це буде дуже жорстка і складна дискусія, тому що серед країн-членів немає одностайності. Та ми сповнені рішучості рухатися вперед у цьому процесі”, – зауважив міністр.

Водночас Адам Шлапка не відповів на запитання про можливу дату вступу України до ЄС.

Переговори про вступ до Євросоюзу нових держав розбито на 35 розділів. 33 з них об’єднано в шість тематичних кластерів, які відкриваються почергово. Розділи 34 (“Інституції”) та 35 (“Інші питання”) розглядатимуться окремо. За кожним з цих розділів Єврокомісія спочатку проводить офіційний скринінг відповідності законодавства України та Євросоюзу.

Нагадаємо, днями президент Литви Гітанас Науседа закликав прискорити вступ України до ЄС і запропонував визначити дату – 1 січня 2030 року. За його словами, відкриття перемовин за першим кластером можна зробити впродовж кількох тижнів. 

Раніше ZMINA писала, що Україна має подати ЄС дорожні карти щодо демократичних інституцій, верховенства права та публічного адміністрування, а також план дій стосовно національних меншин. Коли держави-члени погодяться, що їхні вимоги виконано, вони узгодять мандат на переговори з ЄС. Про це розповіла посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова.

Європейська комісія 16 січня надіслала Раді ЄС перший скринінговий звіт щодо кластера “Основи”, з якого відкриватимуть переговори про членство України в ЄС. Процес скринінгу передбачає детальний аналіз нормативних актів та інституцій країни-кандидата для оцінювання їхньої відповідності стандартам ЄС, пояснив експерт із євроінтеграції Богдан Веселовський. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter