Від початку повномасштабної війни РФ завдала 465 хімічних атак по українських військових

Дата: 27 Грудня 2023
A+ A- Підписатися

Із 24 лютого 2022 року російська армія вчинила в Україні 465 хімічних атак. 

Про це повідомляє Командування Сил підтримки Збройних сил України. 

Фото: Depositphotos

Так, Сили оборони зафіксували 465 фактів застосування Російською Федерацією боєприпасів, які споряджені отруйними хімічними речовинами. З них лише за грудень 2023 року стався 81 випадок.

Динаміка застосування хімічної зброї зростає. Лише за 19 грудня Росія вчинила вісім атак з використанням хімічних речовин.

Найчастіше окупанти використовують гранати, такі як К-51, РГР та ручні газові гранати “Дрофа-ПМ”, які скидають з БпЛА. Проте застосовуються і саморобні вибухові пристрої, споряджені речовинами подразнювальної дії, а також здійснюються артилерійські обстріли з вмістом хімічно небезпечних речовин.

14 грудня ЗСУ виявили застосування окупантами нового типу спеціальних газових гранат РГ-ВО з вмістом невідомої хімічної речовини.

28 випадків застосування небезпечних хімічних речовин задокументували й скерували для проведення слідчих дій у межах кримінального провадження групами радіаційної, хімічної, біологічної розвідки зі складу військових частин Командування Сил підтримки спільно зі Службою безпеки України. 

Нагадаємо, що російський офіцер, який брав участь у повномасштабному вторгненні в Україну та зміг втекти з Росії за кордон, розповів, як узимку 2023 року він разом з іншими російськими військовими обстрілював позиції українських бійців снарядами з хлорпікрином.

Українські посадовці та військові вже неодноразово казали про застосування хімічної зброї російськими військовими, наприклад у Запорізькій області та на Херсонщині. 

Навесні 2022-го президент Володимир Зеленський застерігав росіян від використовування хімічних боєприпасів, а президент Польщі Анджей Дуда казав, що якщо Росія застосує хімічну зброю, то НАТО може переглянути своє рішення не втручатись у воєнний конфлікт.

Читайте також: Заборонені засоби та методи ведення бойових дій, які Росія використовує у війні проти України

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter