Від ЛГБТ-прапора до водяної гірки: Інститут нацпам’яті пропонує переосмислити Арку Свободи українського народу

Дата: 20 Травня 2024
A+ A- Підписатися

Український інститут національної пам’яті бачить щонайменше чотири варіанти перетворення Арки Свободи українського народу в Києві, щоб не зносити споруду. 

Про це розповів голова Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Антон Дробович в інтерв’ю Інтерфакс-Україна. 

Арка Свободи українського народу у 2017 році. Фото: Shutterstock.com

Цьогоріч арку, що до 2022 року мала радянську назву “дружби народів”, Мінкульт перестав вважати пам’яткою, тож знову почали лунати роздуми про її демонтаж. Урядовці не виступають проти знесення, втім у КМДА цю ідею не підтримують, наголошуючи, що арка є візитівкою міста, ідею якої вже переосмислили. 

За словами Дробовича, серед варіантів, які розглядає він, повний демонтаж, лишити арку такою як є, що, на думку посадовця, однаково призведе до її знесення, але вже містянами, а також перетворення об’єкта як 2017 року, коли з неї зробили “веселку як символ ЛГБТ або просто символ веселки над водою”. Ще одним варіантом, озвученим Дробовичем, є перетворення арки на “водяну гірку, яка переозначить функціонально”. 

“Чому особисто мені з усіх попередніх варіантів веселка сподобалась найбільше? Бо вона єдина дійсно переозначує. Бо тріщина, яка зараз є, у виконанні Володимира Кузнєцова і групи, є хорошим і сильним висловлюванням, але вона не стала віральною. Вона не змінила публічний простір так, щоб це зчитувалося, ніхто в приватній розмові не називає її “Аркою тріщини народів”. А веселка працює! Це зразу стало зрозуміло, коли виступив “Правий сектор”, а це значить, що це вже не зчитують як радянський символ”, – каже Дробович. 

Нагадаємо, що торік у Києві на щиті монумента “Україна-мати” закріпили тризуб замість герба СРСР. 

 Фотографія обкладинки: ЕРА

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter