Верховний Суд відправив на новий розгляд справу протестанта, який відмовляється воювати через релігійні мотиви

Дата: 29 Травня 2023
A+ A- Підписатися

Верховний Суд скасував обвинувальний вирок громадянину України Віталію Алексієнку, який за релігійними мотивами не хотів вбивати людей. Його справу відправили на новий розгляд. 

Про це розповіли у Європейському бюро з питань відмови від військової служби (ЕBCO).  

Віталій Алексієнко. Фото: forum18.org

Віталій Алексієнко переселенець з Донеччини, який мешкає на Івано-Франківщині. Чоловік протестант, тож за релігійними переконаннями не може братися за зброю. У Європейському бюро з питань відмови від військової служби його та інших людей зі схожими історіями називають “в’язнями сумління”. 

До військкомату у Коломиї чоловіка викликали влітку минулого року, а вже у лютому поточного його засудили. Представники Спілки православних журналістів, розповідаючи про справу Алексієнка, кажуть, що йому відмовили у проходженні альтернативної служби. Водночас співробітник Івано-Франківського міськвійськкомату, який не назвав журналістам своє ім’я, на запитання, чому Алексієнка не відправили на альтернативну цивільну службу, наприклад, у шпиталь, не відповів. 

У в’язниці протестант мав провести рік, але Верховний Суд постановив негайно звільнити його з місць позбавлення волі та провести новий розгляд у суді першої інстанції. Перед засіданням делегат EBCO Дерек Бретт приїхав зі Швейцарії та передав суддям заяву на підтримку Алексієнка. 

У ній, між іншим, підписанти порадили “не плутати злочин ухилення від призову, передбачений статтею 336 КК України, з законною реалізацією права людини на відмову від військової служби з мотивів сумління, передбаченого статтею 35 Конституції України, статтею 18 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права”. 

Своє звільнення вже прокоментував й сам Алексієнко, зазначивши, що йому хотілось крикнути: “Алілуя”, коли він вийшов з-за ґрат. 

“Все-таки Господь Бог є і не залишає своїх дітей… Сьогодні та на вихідні буду відпочивати та молитися, а з понеділка шукатиму роботу… Оскільки мені призначили новий суд, я також буду просити, щоб мене виправдали”,сказав він. 

Загальна мобілізація в Україні триває з 24 лютого минулого року. Її, як і режим воєнного стану, періодично подовжують на 90 днів. 

Нагадаємо, що понад половину молодих українок, як свідчать соцопитування, хотіли б, щоб військовий призов був як для чоловіків, так і для жінок. 

Правозахисники ще торік періодично фіксували випадки, коли на передову потрапляли мобілізовані, які не могли ефективно виконувати бойові завдання через стан здоров’я. ZMINA підготувала спеціальну інструкцію про те, що робити, коли до ЗСУ мобілізували людину з хворобами, які заважають службі. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter