Верховна Рада не підтримала закон щодо посилення відповідальності за поширення інформації з реєстрів

Дата: 04 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Депутати не підтримали й відправили на повторне друге читання законопроєкт №10242 щодо посилення кримінальної відповідальності за поширення інформації з електронних реєстрів, який, на думку журналістів, загрожує свободі слова та боротьбі з корупцією.

Про це повідомив нардеп від фракції “Голос”, голова Комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин у своєму телеграм-каналі.

Верховна Рада України. Фото з відкритих джерел

Проєкт закону підтримали лише 213 депутатів.

“Тепер є час на консультації щодо захисту інформації в реєстрах. Що і пропонувалося”, – зазначив парламентар.

Раніше Юрчишин пропонував відкликати цей законопроєкт із порядку денного і провести додаткові консультації з міжнародними партнерами та медійниками щодо варіантів захисту персональних даних без наступу на права журналістів.

Вранці Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності переглянув законопроєкт щодо посилення кримінальної відповідальності й запропонував замість покарання від п’яти до восьми років позбавлення волі покарання від двох до п’яти років. Про це Радіо Свобода повідомив перший заступник голови Комітету з питань правоохоронної діяльності, народний депутат від фракції “Голос” Андрій Осадчук.

Напередодні Медіарух закликав Верховну Раду не підтримувати законопроєкт №10242 в його нинішній редакції, оскільки він, на думку авторів звернення, “становить суттєві загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції в Україні”.

Законопроєкт №10242 передбачає “внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за несанкціоноване втручання, збут або розповсюдження інформації, що оброблюється в публічних електронних реєстрах, та посилення кримінальної відповідальності під час дії воєнного стану за кримінальні правопорушення у сфері використання інформаційно-комунікаційних систем”.

Документ був зареєстрований у парламенті ще 9 листопада 2023 року і нині готується до повторного другого читання.

Нагадаємо, раніше Комісія з журналістської етики заявила рішучий протест проти спроб представників влади вплинути на журналістів і обмежити свободу слова.

Цьому передувала заява “Української правди” про систематичний і тривалий тиск на видання та окремих журналістів з боку Офісу президента.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter