Верещук закликала громадян України виїхати з Криму та перечекати деокупацію поза півостровом

Дата: 23 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Віцепрем’єр–міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук просить українців за можливості виїхати з тимчасово окупованого Криму.

Таку коротку заяву вона зробила на своїй телеграмсторінці. 

Представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева та очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук

“Вкотре прошу українців за можливості виїхати з Криму. Перечекати деокупацію півострова на підконтрольній території або в третіх країнах”, – написала вона.

У середині серпня 2023 Верещук заявляла, що війна з Росією триватиме довго і не завершиться ані до кінця цього року, ані до наступної весни. 

Це перша заява високопосадовиці до громадян України на півострові із закликом тимчасово виїхати з півострова. Раніше президент України Володимир Зеленський закликав кримчан триматися якомога далі від російських військових об’єктів та надавати українським спецслужбам усю відому інформацію про окупантів, щоб звільнення Криму відбулося швидше.

29 квітня 2023 року Головне управління розвідки Міноборони України після пожежі на нафтобазі в Севастополі, яка була призначена для Чорноморського флоту держави-агресора, повторило заклик до співгромадян у Криму не перебувати поряд з військовими об’єктами.

Раніше Центр журналістських розслідувань також оприлюднив дані розташування військових об’єктів на півострові, що є легітимною ціллю для ураження. 

Українська влада наголошує, що Україна самостійно визначає свій шлях і що торгівля українським Кримом неможлива та неприпустима, адже Кримський півострів – це інтегральна частина України. Україна також наголошує, що без деокупації Криму неможлива безпека у Чорноморському регіоні. 

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що колаборанти та зрадники в тимчасово окупованому Криму можуть пом’якшити судовий вирок, надавши цінну інформацію Силам оборони України про російські військові об’єкти та техніку на території півострова.

Відомо, що українські міністерства та державні органи активно працюють над формуванням кадрового резерву для роботи після деокупації Кримського півострова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter