На кордоні з Латвією росіяни затримали й вивезли в невідомому напрямку мешканця Херсонщини Романа Заринського

Дата: 21 Лютого 2023
A+ A- Підписатися

Вчора на російсько-латвійському пункті пропуску Убилинка – Гребнєво російські силовики насильницьки затримали й вивезли в невідомому напрямку мешканця Херсонської області Романа Заринського, який намагався виїхати з окупованої території через Росію та ЄС до України. 

Про це ZMINA розповів голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.

За його словами, 20 лютого 34-річний Роман Зарінський намагався разом з другом перетнути кордон Латвії в пункті пропуску. Але друга російська сторона пропустила, а Заринського затримала.  

Роман живе на тимчасово окупованій території Генічеського району. Він зі своїм другом мав намір виїхати з окупованого Криму до Росії, звідти на автобусі потрапити до Латвії, а потім повернутися до України. Зараз із ним немає жодного зв’язку. Його телефон вимкнено”, – розповів Барієв.

Він додав, що Роман одружений і має трьох неповнолітніх доньок, його рідні раніше виїхали на Захід України. Вчора пізно ввечері вони звернулися до Кримськотатарського ресурсного центру і попросили про допомогу в його звільненні.

Наразі Кримськотатарський ресурсний центр готує заяву з приводу викрадення Романа до Робочої групи ООН щодо насильницьких зникнень.

Ми продовжуємо збирати інформацію та працюємо над розв’язанням цього питання. До цього ми вже допомогли близько 60 людям, частина з яких була звільнена. Наш центр ще раніше підготував та поширив у соцмережах інформацію про те, як безпечніше виїхати з окупованої Росією території до України”, – зазначив Ескендер Барієв.

Як відомо, у тимчасово окупованому Криму Росія проводить незаконну мобілізацію українських громадян, яких потім відправляє на війну з Україною. Це є порушенням міжнародного гуманітарного права. Представництво президента України в Автономній Республіці Крим розробило алгоритми для громадян України в Криму, як уникати мобілізації, а також як виїхати з тимчасово окупованого Криму на материкову Україну або за кордон.

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

  • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
  • катування і нелюдське поводження;
  • зґвалтування;
  • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
  • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
  • використання населення як “живих щитів”;
  • депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
  • викрадення і незаконні арешти цивільних;
  • взяття заручників;
  • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
  • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
  • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
  • використання отруйних речовин;
  • напади на релігійні й культурні установи;
  • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter