В окупованому Криму спостерігаються прояви геноциду – Україна в ООН
Будь-які прояви геноциду супроводжуються нагнітанням ненависті з боку окремих держав до цілих народів: це було під час Голокосту, така ситуація спостерігається, на жаль, і зараз – в окупованому Росією Криму.
Так вважає Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, передає видання Українська правда з посиланням на “Українські новини”.
“Ми повинні пам’ятати, що поширення мови ненависті часто передує геноциду і супроводжує його. Лідери, які планували масові вбивства під час Голокосту, а також в Руанді і Сребрениці, поширювали ідеологію ненависті”, – сказав він.
Він шкодує, що сьогодні світ стає свідком “санкціонованого на державному рівні” підбурювання до ненависті і переслідування невинних людей.
“Незаконно окупувавши Крим, російська влада обмежує права і свободи українців і кримських татар, змушуючи їх залишати Кримський півострів, свою історичну землю. Деякі з них піддавалися тортурам і викраденням, багато хто з них був обмежений в правах людини”, – зазначив Єльченко.
У зв’язку з цим представник України закликав міжнародне співтовариство не бути байдужим до подібних злочинів.
“Наша спільна відповідальність перед майбутніми поколіннями полягає в тому, щоб ті, хто скоює злочини проти людяності, були притягнуті до відповідальності, а також щоб запобігти повторенню подібних злочинів у майбутньому”, – підкреслив Єльченко.
Раніше повідомлялось, що українські правозахисники шкодують з приводу поправки Адміністрації президента в конституційних змінах про відтермінування членства України в Міжнародному кримінальному суді.
МЗС України та правозахисники вважають, що ніхто з українців не застрахований від політичних переслідувань, перебуваючи в Росії чи в окупованому Криму.
За даними українських правозахисників, після звільнення Надії Савченко, Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенко в Росії продовжують утримуватись за ґратами щонайменше 29 українців. Із них 15 – кримські татари.
За даними Меджлісу кримськотатарського народу, в анексованому Росією Криму зниклими вважаються 22 людини, більшість з яких кримські татари.