В Івано-Франківську праворадикали намагались зірвати “Африканську вечірку” громадської організації “СТАН”

Дата: 30 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

В Івано-Франківську праворадикали блокували “Африканську вечірку”  –  антидискримінаційний захід громадської організації “Молодіжної організації “СТАН”.

Про це повідомляється на сайті організації.

Згідно з повідомленням, “Африканська вечірка” проводилась в межах програми “Івано-франківська інтеркультурна лабораторія імені посла Стівенса”, що вже місяць триває в Івано-Франківську. На подію були запрошені представники та представниці 7-и країн світу з Європи, Азії, Африки та Америки. Всі вони є учасниками програми з надання правової допомоги студент(к)ам, протидії дискримінації та сприяння культурному різноманіттю в Івано-Франківську.

За словами менеджерки “СТАНу” Олесі Архіпової, близько 17-ї години біля входу до офісу їй перегородили дорогу близько 20 молодих людей в чорному одязі і капюшонах, один з яких раніше представлявся членом організації “Карпатська січ”. Молодики вимагали, аби до них вийшов голова правління організації Ярослав Мінкін. Вони не погоджувалися на зустріч з Мінкіним у публічному просторі в інший час.

В цей же час Олесі Архіповій показували фото колишніх діячів “СТАНу”, які зараз не мають зв’язків з організацією, і звинувачували активістку та її колег в сепаратизмі, розбещенні неповнолітніх та інших протизаконних діях. Також молодики погрожували зірвати запланований вечір.

В цей час в офісі організації ще перебували підлітки на заході проекту “Активістське дитинство”, а на вечірку мали прийти темношкірі представники кількох країн, тож Ярослав Мінкін з міркувань безпеки викликав поліцію.

“На питання Олесі, чи можна написати заяву на місці, поліцейська сказала, що ні, бо це не в її компетенції. Сказала: ви можете завтра піти у відділок і написати заяву на невідомих осіб. Абсурдність ситуації полягає ще в тому, що коли я спитав поліцейську, чи вона перевірила документи у цих людей, вона сказала, що ні, бо вона їх і так знає. Я почав знімати розмову з нею на відео, майже відразу переслав запис у нову поліцію”, – розповідає Мінкін.

Він додав, що коли поліцейська повернулась вдруге, вона прийняла заяву від постраждалої.

Як зазначають в організації, близько 18-ї години ситуацію вдалось залагодити і молодики почали розходитись.

В офісі “СТАНу” таки змогли провести “Африканську вечірку”. Але того ж вечора представники “Карпатської січі” почали активно поширювати у соціальних мережах пости, де звинувачують організацію “СТАН” у сепаратизмі, наводячи як докази факти з біографії діячів, котрі вийшли з організації ще в 2014 році та викривлену інформацію про голову правління ГО “МО “СТАН” Ярослава Мінкіна.

Громадська організація “Молодіжна організація “СТАН” висловлює обурення випадком, що трапився 28 жовтня біля офісу організації, і публічними звинуваченнями у сепаратизмі на її адресу.

У офіційній заяві з приводу інциденту наголошується, що ГО “Молодіжна організація “СТАН” – недержавна організація, заснована на базі однойменного літературного угрупування. Її основна мета: розвиток відкритого креативного громадянського суспільства через створення та підтримку культурних, освітніх, соціальних та правозахисних ініціатив.

Організація реалізовує проекти спрямовані на розвиток молоді, громадянську освіту, захист прав людини, демократизацію українського суспільства. За час роботи в Івано-Франківську випускниками та випускницями навчальних проектів СТАНу стало більш ніж 500 осіб. Інформація про ці проекти розміщена на  сайті організації.

Автори заяви звертають увагу, що до 2014 року остаточно визначений проукраїнський  проєвропейський напрям організації, а люди, які не поділяли цих поглядів пішли зі “СТАНу” у тому ж 2014.

Йдеться, зокрема, про співзасновницю ГО “СТАН”, яка у 2014 році зробила публічну заяву про вихід з організації, і нині є представницею сепаратиського формування “ЛНР”.

“Ні вона, ні Олександр Сігіда, засновник літературного угрупування “СТАН” у 1999, а нині голова так званого “Союзу письменників ЛНР”, не мають жодних зв’язків з організацією, тим більше не мають впливу на її політику”, – зазначають у “СТАНі”.

“Команда “Молодіжної організації “СТАН” мріє бачити Україну демократичною країною з різноманітним та стійким громадянським суспільством, котре стоїть на захисті прав людини. Ми засуджуємо окупацію Криму, військову агресію і сепаратизм в Донецькій та Луганській областях”, – наголошують в організації.

В організації також додали, що за свою проукраїнську позицію ГО “МО СТАН” постійно піддається критиці з боку сепаратистських формувань так званих “ЛНР” і “ДНР”. 

“На початку війни двоє членів організації через свої переконання потрапили у полон. А через подальші спроби російських військових затримати представників організації на захист останніх стала міжнародна фундація “Підтримка правозахисників””, – йдеться у заяві.

1 листопада об 11:00 у прес-центрі “Галка” ГО “Молодіжна організація “СТАН” організовує прес-конференцію, щоб у публічному просторі дати відповідь на звинувачення, розповісти про напрями нашої діяльності, цілі та цінності організації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: