Військові РФ скоїли майже 400 злочинів проти культурної спадщини України

Дата: 25 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Міністерство культури та інформаційної політики за 5 місяців повномасштабної  війни, що триває в Україні, зафіксувало 396 епізодів воєнних злочинів Росії проти української культурної спадщини.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Зруйнована внаслідок російських обстрілів церква в Харкові. Фото: DPA

Наразі МКІП відомо про повну руйнацію 9 об’єктів культурної спадщини у Донецькій, Київській, Сумській та Чернігівській областях.

Загалом пошкоджено 123 об’єкти культурної спадщини. Постійні обстріли та ракетні удари призвели до руйнувань 21 пам’ятки національного значення, 95 – місцевого значення та 7 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Пошкоджено чи знищено 100 об’єктів цінної історичної забудови та 144 релігійні споруди”, – зазначив Ткаченко.

Крім того, війська РФ знищили в Україні 43 меморіальні пам’ятники, 31 будівлю музеїв і заповідників, 79 споруд будинків культури, театрів та бібліотеку.

Зокрема, радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що після приїзду в місто московського патріархату з інспекцією, окупаційна влада спалила всю велику бібліотеку Храму ПЦУ Петра Могили. Серед книг були унікальні екземпляри, які втрачені назавжди.

Бібліотека Храму ПЦУ Петра Могили. Джерело: телеграм-канл Петра Андрющенка

Після візиту московських агентів ФСБ в рясах стало відомо, що в Храмі УПЦ Петра Могили за наводкою та сприянням попів РПЦ в Маріуполі була вилучена та спалена на подвір’ї храму вся велика бібліотека, зібрана волонтерами та благодійниками. Бібліотека містила декілька унікальних примірників україномовних видань, які тепер втрачені назавжди“, – написав Андрющенко.

Храм святого Петра Могили і собор Успіння Пресвятої Богородиці Православної церкви України у Маріуполі розписаний традиційним українським розписом. Це перший у світі храм таких розмірів, розписаний “петриківкою”, він внесений до Книги рекордів України. Загальна площа розпису становить 500 погонних метрів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: