В Україні відкриють офіс, який адаптуватиме законодавство до права ЄС

Дата: 13 Квітня 2023
A+ A- Підписатися

У Верховній Раді починає працювати офіс, основним завданням якого є адаптація українського законодавства до положень права Євросоюзу.

Про це повідомив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Фото: Telegraf

“Впевнений, що новостворений офіс додасть нової якості прийнятим законам і стане дієвим інструментом для того, аби забезпечити відповідність всіх законодавчих ініціатив acquis ЄС і Аcquis ЄС — це надбання європейської інтеграції у політичній, правовій і економічній сферах, яке будується на європейських спільних цінностях.. Дякую нашим європейським партнерам за підтримку України на шляху до ЄС”, – написав він. 

За словами Стефанчука, основними завданнями офісу є експертна, аналітична, інформаційна та документальна підтримка комітетів українського парламенту під час опрацювання євроінтеграційних законопроєктів.

Забезпечення діяльності офісу буде здійснюватися коштом міжнародної технічної допомоги.

Відомо, що 23 червня Європейська рада схвалила рекомендації Єврокомісії надати Україні та Молдові статус кандидатів на вступ до ЄС за умови здійснення кроків у низці сфер, а Грузії – після розвʼязання низки пріоритетних завдань.

Водночас Єврокомісія у висновку щодо відповідності України вимогам для держави-кандидата запропонувала, щоб ЄС мав право скасовувати цей статус у разі, якщо Україна порушить свої зобов’язання. 

У 2023 році Європейська комісія підготує звіт про виконання Україною завдань, визначених у межах затвердженої заявки про вступ до ЄС.

Нагадаємо, що 82% українців погоджуються з твердженням про те, що майбутнє України як успішної вільної країни залежить від того, чи вона стане членом ЄС. Водночас не погоджуються з цим 14%.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter