В Україні створять резерв працівників для деокупованих територій: хто може розраховувати на посаду?
Кабінет Міністрів підтримав постанову щодо створення в межах експериментального проєкту резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України.
Про це розповіли в уряді.
Урядовці вже казали, що активно працюють над формуванням кадрового резерву для роботи, зокрема, у звільненому Криму.
“Це величезний обсяг. Потрібні, зокрема, працівники органів державного управління, органів місцевого самоврядування, правоохоронних структур, судді, учителі… Криму потрібні будуть люди, які мають навички та спроможності виконувати свою роботу”, – розповідав на початку цього року заступник міністерки з питань реінтеграції ТОТ Павло Козирєв.
Постанову про реалізацію проєкту формування резерву створювали спільно Мінреінтеграції з Національним агентством з питань державної служби (НАДС) та Представництвом президента України в АР Крим. За задумом авторів, люди, які хочуть працювати на деокупованих територіях, заповнюватимуть електронну анкету, яку надалі розглядатиме НАДС.
Серед людей, які потрапили до резерву, додатково проводитимуть навчання. Втім, одними з тих, кому віддаватимуть пріоритет під час внесення до переліку, будуть ті, хто раніше обіймав схожі посади, або ж ті, хто має досвід роботи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Також пріоритет віддаватимуть ВПО та ветеранам. Останні, наприклад, у громадах офіційно зможуть стати помічниками для побратимів та посестер, які повернулися з фронту.
Нагадаємо, що раніше Коаліція громадських організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих унаслідок війни, представила для української влади дорожню карту на 2023 рік з десяти пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини.