В Україні на базі КНУ готуватимуть фахівців у галузі штучного інтелекту
На базі Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка збираються відкрити школу для підготовки спеціалістів у галузі штучного інтелекту.
Про це в коментарі “Укрінформу” повідомив директор Інституту журналістики КНУ Юрій Бондар.
“Ринок штучного інтелекту в Україні сьогодні не досить розвинутий, спеціалісти працюють несистемно. Тож такі навчальні платформи, як школа при КНУ, дадуть можливість підготувати та обʼєднати спеціалістів, що надалі освоюватимуть світовий ринок, інвестиційний потенціал якого складає мільярди доларів. За різними оцінками, в проєкти на ринку штучного інтелекту інвестори вже сьогодні готові вкладати до 10 мільйонів доларів”, – сказав Бондар.
Він також зазначив, що партнерами школи стануть американські меценати – подружжя Шелбі та Калеб Вордів (Shelby & Сaleb Wards), ідеологи економіки кріейторів, засновники Curious Refuge – першої у світі платформи для ШІ-сторітеллерів. Їхні тренінги застосовують Американська кіноакадемія, Netflix, Pixar, Google та інші світові технологічні гіганти.
“Безпосередньо у створення школи партнери готові вкладати до 5 мільйонів доларів. Гроші підуть на організацію платформи, яка буде готувати фахівців найвищого рівня за допомогою провідних спеціалістів зі США”, – додав очільник Інституту журналістики КНУ.
Нині триває імплементація проблематики індустрії штучного інтелекту в навчальні програми для студентів, створення навчальних модулів та облаштування школи.
Раніше ZMINA писала, що в Україні розробили гайд для організацій громадянського суспільства про інструменти штучного інтелекту, в якому прокоментували переваги та ризики його використання для громадського сектору.
Робота над гайдом тривала кілька місяців, він має понад 50 сторінок і шість ключових розділів.
Нагадаємо, що Європейський парламент 13 березня ухвалив закон про штучний інтелект (ШІ) – Artificial Intelligence Act (АІ): за нього проголосували 523 депутати, 46 – проти, ще 49 утрималися.
Головною метою документа є захист фундаментальних прав, демократії, верховенства права та стійкості довкілля від штучного інтелекту з високим ризиком, а також водночас прискорення інновацій та утвердження провідної ролі Європи в цій сфері.