В Україні до 2030 року хочуть на 5% скоротити розрив в оплаті праці жінок та чоловіків
До 2030 року в Україні планують скоротити різницю в оплаті праці чоловіків та жінок з 18,6% до 13,6%.
Про це розповіли в уряді.
Для цього посадовці вже розробили та затвердили відповідну стратегію, завдяки якій хочуть:
- удосконалити законодавство про рівну оплату праці;
- сприяти подоланню стереотипів і дискримінації щодо професій за ознакою статі;
- створити сприятливі умови для зручного поєднання сімейних і професійних обов’язків.
Мінекономіки на виконання стратегії вже підготувало проєкт Трудового кодексу, а міжнародні партнери невдовзі розпочнуть всеукраїнську комунікаційну компанію.
Посадовці також хочуть залучити жінок, у тому числі дружин ветеранів, до розвитку підприємництва у рамках програми єРобота. Нині більшість переможців за цією програмою складають саме жінки.
“Після перемоги Україна має стати країною без бар’єрів та без упереджень. Ми маємо побудувати її саме такою: інноваційною, спрямованою на людину та її потреби, відкритою до різноманіття. Національна стратегія подолання гендерного розриву в оплаті праці – лише один з інструментів переходу нашого суспільства на нові стандарти”, – додала міністерка економіки Юлія Свириденко.
З проблемою розриву в оплаті праці стикаються не лише українки. Так, в США Верховний суд округу Лос-Анджелес розпочав розгляд справи зі звинуваченням компанії Walt Disney у нерівній оплаті праці жінок і чоловіків. Також у Бразилії підписали закон, що гарантує рівну оплату праці жінок та чоловіків.
Нагадаємо, що за останні 7 років розрив у зарплатах жінок і чоловіків в Україні скоротився на понад 7%.