Працівниці Walt Disney подали позов проти компанії через нерівну оплату праці жінок і чоловіків

Дата: 02 Липня 2023
A+ A- Підписатися

30 червня в США Верховний суд округу Лос-Анджелес розпочав розгляд справи зі звинуваченням компанії Walt Disney у нерівній оплаті праці жінок і чоловіків. У позові стверджується, що за вісім років жінки–співробітниці компанії заробили на $150 мільйонів менше, ніж їхні колеги-чоловіки.

Про це повідомляє Reuters.

Фото: facebook Walt Disney

Груповий позов до суду подали близько 12 500 тисяч нинішніх або колишніх штатних співробітниць компанії Walt Disney. Як показав аналіз кадрових даних Disney, з квітня 2015 року до грудня 2022 року жінки в компанії отримували приблизно на 2% меншу зарплату за чоловіків.

Disney заперечує звинувачення.

“Твердження позивачів про передбачуваний розрив в оплаті праці жінок і чоловіків просто помилкові, що ми продемонструємо в ході судового розгляду”, — заявила Шона М. Суонсон, помічниця головного юрисконсульта та голова відділу трудового права Disney.

Раніше позов у цій справі подала ЛаРонда Расмуссен у 2019 році після того, як вона дізналася, що шість чоловіків на такій же посаді, як у неї, заробляли більше. Серед них також був один нещодавно найнятий працівник з меншим ніж у неї досвідом роботи, оплата праці якого переважала її зарплату на $20 тисяч доларів.

“Деякі з названих позивачів дійсно люблять бренд Disney, вони просто хочуть, щоб їм платили справедливо”, — сказала Лорі Андрус, головний адвокат позивачів.

Нижча заробітна плата для жінок у Каліфорнії порушила б закон штату про рівну оплату праці та закон про справедливу зайнятість та житло.

Нагадаємо, у Фінляндії, щоб скоротити розрив у заробітній платі між чоловіками та жінками, уряд планує ухвалити закон, що дозволяє співробітникам дізнаватися в роботодавця про зарплату їхніх колег.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter