В тимчасово окупованому Севастополі ФСБ затримала ще одного Свідка Єгови

Дата: 26 Травня 2023
A+ A- Підписатися

В тимчасово окупованому Севастополі після обшуку окупаційні силовики затримали 31-річного місцевого жителя, вірянина Свідків Єгови.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на окупаційну ФСБ.

У ФСБ зазначили, що чоловік – нібито “один із лідерів місцевого осередку Свідків Єгови”.

“Місцевий житель з 2019 року брав активну участь у діяльності севастопольського осередку релігійної організації “Свідки Єгови”. Чоловік займався незаконною організацією зборів, виступів із вивченням релігійних матеріалів, з використанням мережі Інтернет пропагував екстремістські ідеї”, – мовиться у повідомленні російської спецслужби. 

Стосовно чоловіка, ім’я якого не називається, порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 282.2 КК РФ (“участь у діяльності організації, щодо якої судом прийнято рішення про ліквідацію або заборону діяльності у зв’язку зі здійсненням екстремістської діяльності, що набрало законної сили”).

Читайте також: “Нетрадиційні”: як у Криму судять Свідків Єгови

Як відомо, 20 квітня 2017 року Верховний суд РФ визнав “Свідків Єгови” екстремістською організацією та заборонив її діяльність на території РФ. 16 серпня 2017 року міністерство юстиції РФ долучило кримські осередки “Свідків Єгови” до списку екстремістських організацій.

У лютому 2014 року Росія розгорнула протиправну військову операцію із захоплення українського Кримського півострова.

2018 року окупаційна влада на Кримському півострові розпочала переслідування вірян Свідків Єгови, порушуючи кримінальні справи. 

Європейський суд з прав людини визнав цю заборону та переслідування вірян Свідків Єгови незаконними. 

Кримська правозахисна група розцінює ці судові процеси одночасно як порушення прав людини й міжнародного гуманітарного права.

Правозахисники наголошують, що переслідування Свідків Єгови – порушення ст. 9 Європейської конвенції з прав людини (“Свобода думки, совісті та релігії”). Крім цього, переслідування осіб, які не є злочинцями з позиції українського законодавства, – це порушення ст. 7 ЄКПЛ (покарання лише на підставі закону), оскільки за міжнародним гуманітарним правом РФ не має права застосовувати своє кримінальне законодавство на окупованій території.

У правозахисній організації нагадують, що використання російського кримінального кодексу в Криму – це порушення IV Женевської конвенції і вже воєнний злочин, що підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

За останніми даними Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, Росія незаконно утримує 182 кримських політв’язні, серед яких 116 кримських татар.
 
За оцінюванням правозахисної організації “Крим SOS”, щонайменше 35% вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму ухвалено після початку повномасштабного вторгнення. Здебільшого це люди, яких обвинувачують у нібито причетності до ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” або добровольчого кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджіхана.
 
“Крим SOS” указує, що сумарний термін жертвам політично вмотивованих переслідувань у Криму за рік повномасштабного вторгнення становить 699 років і 9 місяців.
 
Правозахисна організація наголошує, що ігнорування воєнних злочинів російських окупантів призвело до погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму. А відсутність реакції міжнародної спільноти на окупацію Криму та подальші злочини окупантів полегшили Росії завдання з перетворення півострова на плацдарм для вторгнення на материкову Україну рік тому.
 
Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter