ЄСПЛ визнав, що заборона “Свідків Єгови” в РФ є незаконною

Дата: 08 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини визнав незаконними заборону в РФ релігійної організації “Свідки Єгови” та переслідування вірян, які до неї належать. 

Відповідне рішення опублікували на сайті суду.

Фото: AFP

Так, суд об’єднав 20 скарг, поданих 1444 заявниками – релігійними організаціями, видавцями релігійної літератури та більш ніж тисячею вірян.

ЄСПЛ постановив, що Росія порушила право вірян на свободу релігії (стаття 9 Європейської конвенції), свободу вираження поглядів (стаття 10), свободу зборів (стаття 11), а також право на повагу власності (стаття 1 протоколу 1 до Європейської конвенції).

“Суд ухвалив… що держава-відповідач (Росія) має вжити всіх заходів для припинення поточних кримінальних справ проти “Свідків Єгови” та звільнення ув’язнених “Свідків Єгови”, – йдеться в ухвалі.

Суд також постановив повернути вірянам вилучене майно або виплатити понад 59,6 млн євро компенсації.

Окрім того, ЄСПЛ зобов’язав виплатити вірянам 3 447 250 євро за нематеріальні збитки, зокрема по 15 тисяч євро вірянам, які зазнали кримінального переслідування, по 7,5 тис. євро ліквідованим відділенням та людям, які мали адміністративні протоколи. Компенсацію судових витрат суд оцінив у 125 тис. євро.

Нагадаємо, 20 квітня 2017 року Верховний суд РФ визнав “Свідків Єгови” екстремістською організацією та заборонив її діяльність на території РФ. 16 серпня 2017 року міністерство юстиції РФ долучило кримські осередки “Свідків Єгови” до списку екстремістських організацій. 2018 року окупаційна влада на півострові розпочала переслідування вірян “Свідків Єгови”, порушуючи кримінальні справи. 

За даними Кримської правозахисної групи, на кінець 2021 року в тимчасово окупованому Криму за звинуваченням у причетності до релігійної організації “Свідки Єгови” окупаційна влада позбавила волі п’ятьох осіб – це Віктор СташевськийІгор ШмідтСергій Філатов, Сергій ЛюлінАртем Герасимов. Ще дев’ятеро обмежено в пересуванні: сім – під домашнім арештом, двоє – під підпискою про невиїзд.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter