В Судаку окупанти обшукали будинки кримських татар та затримали двох активістів
Окупаційні силовики обшукали будинки кримськотатарських активістів Едема Ісмаїлова та Барі Барієва в тимчасово окупованому Судаку.
Про це інформує громадська ініціатива “Кримська солідарність” з посиланням на громадського захисника Сеїт-Османа Каралієва.
За словами Каралієва, він почав отримувати телефонні дзвінки про обшуки на початку сьомої години ранку.
Близько 8:30 росіяни завершили обшук у будинку 35-річного Барі Барієва. Оперативники ФСБ вивели його на вулицю, посадили в машину та вивезли у напрямку тимчасово окупованого Сімферополя.
“Після закінчення обшуку з дому вивели Барі у супроводі співробітників, деякі з них були зі зброєю. Усього близько десяти осіб. Один із співробітників у масці сказав, що везуть до Сімферополя на бульвар Франка для розмови і до вечора Барі повернеться додому. Сказав, що родичам залишили протокол обшуку. Але родичі повідомили, що протоколу не залишили. „Газель“ була без номерів та „Форд“”, – розповів Каралієв.
О 9:45 росіяни завершили обшук у будинку Едема Ісмаїлова. Чоловіка також відвезли до Сімферополя.
Як повідомила видання ZMINA громадянська журналістка та активістка Ельмаз Акімова, ФСБ заперечує адвокату Джемілю Темішеву, що обидва затримані перебувають у будівлі “управління ФСБ республіки Крим”.
Повідомляється, що активіст Барієв Барі одружений, має трьох неповнолітніх дітей. Активіст Ісмаїлов Едем також одружений, має трьох дітей, двоє з яких – неповнолітні.
За словами адвокатка Рефата Юнуса, о 20:00 27 квтіня обвидва затримані з будівлі ФСБ. Там на них чекали родичі та друзі, які відвезли активістів додому.
Едем Ісмаїлов звернувся до кримчан кримськотатарською мовою та подякував за підтримку його родини.
У квітні 2023 року Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович оприлюднила доповідь “Боротьба кримських татар за права людини”. У ній вона констатувала, що кримські татари в Криму, і особливо ті, хто виступає проти незаконної анексії Криму або висловлює незгоду з інших питань, зазнають численних серйозних порушень прав людини, переслідувань, дискримінації та стигматизації з боку російської окупаційної влади.
Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вона закликає країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.
22 квітня заступник голови МЗС України Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер, щоб завершити війну цього року.