В Алмати захопили аеропорт, всі рейси скасовані – ЗМІ
В Алмати захопили міжнародний аеропорт, всі рейси скасовані.
Про це повідомляє Orda.kz з посиланням на інформацію блогера Алішера Єлікбаєва.
“Увесь день пасажирам говорили, що армія захищає аеропорт, літаки літають у штатному режимі, а реєстрація йшла в ручному режимі. Зараз у службі безпеки аеропорту нам сказали: “Вибачте, аеропорт захоплено. Рейсів сьогодні не буде”, – розповів Єлікбаєв.
За попередніми даними журналістів видання, до аеропорту зайшли близько 45 “загарбників”, а співробітники покинули аеропорт. Пасажирів з термінала евакуювали раніше.
Про скасування вечірніх рейсів з Мінська та Баку до Алмати вже оголосили Білоруська авіакомпанія “Белавіа” та “Азербайджанські авіалінії”. Рейси призупинила й кувейтська авіакомпанія Jazeera Airways.
Пізніше в соцмережах повідомили, що поліція “зачистила” аеропорт від мітингарів. Також з’явилося відео, де показали, як виглядає летовище після захвату.
Водночас російське видання “Медуза” повідомило, що в Казахстані припинив роботу аеропорт Актау.
Акції протестів тривають у Казахстані з 2 січня 2022 року. Ціна на паливо зросла до 120 тенге ($0,27) за літр. За твердженням місцевих жителів, у середині минулого року вони купували його за 55–60 тенге ($0,13).
Протести розпочалися в містах Жанаозен та Актау на заході Казахстану, де на вулиці вийшли сотні місцевих мешканців. Вони провели ніч на міській площі, а 3 січня там зібралися вже понад тисячу людей.
Згодом протестувальників підтримали у різних містах Казахстану, зокрема в Алмати, столиці Казахстану Нур-Султані (раніше – Астана) та Шимкенті. У містах, де проходили протести, силовики затримували людей.
Пізніше президент країни Касим-Жомарт Токаєв оголосив про держрегулювання цін на соціальні товари, а також на бензин та дизель. Він запропонував мораторій на підвищення комунальних тарифів для населення на 180 днів.
4 січня Токаєв запровадив режим надзвичайного стану в Мангістауській області та в Алмати. В Алмати також запровадили комендантську годину.
5 січня режим НП запровадили у всіх регіонах країни.
Попри це протести в країні не припиняються, вони набули політичного сенсу. Протестувальники вимагають відходу країни від політики експрезидента Нурсултана Назарбаєва.
Місцеві ЗМІ публікують фото танків на вулицях, протестувальники палять машини, затримання людей силовиками тривають.
На тлі протестів уряд країни пішов у відставку.
У кількох містах країни протестувальники вдалися до штурму місцевих мерій, силовики застосували проти демонстрантів світлошумові гранати та інші засоби стримування. Також до придушення протестів залучили військових. Зокрема, в Алмати силовики стріляли в протестувальників.
Очевидці кажуть, що частина силовиків відмовилася затримувати учасників акцій протесту та навіть перейшла на бік демонстрантів.
Під тиском протестувальників Токаєв перебрав на себе посаду очільника Ради нацбезпеки країни, яку очолював Назарбаєв.