Уряд зіставлятиме військові та цивільні кваліфікації, щоб ветерани швидше адаптувались до мирного життя

Дата: 11 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

Уряд працює над тим, щоб військові кваліфікації можна було конвертувати у цивільні, що допоможе ветеранам та ветеранкам швидше адаптуватись до мирного життя. 

Про це розповіли у Мінветеранів. 

Ілюстраційне зображення. Фото: Diego Ibarra Sanchez / The New York Times

Для того, щоб напрацювати механізм, міністерство працює спільно з Національним агентством кваліфікацій. 

Посадовці пояснюють, що бойовий досвід, відповідальність, вміння працювати в команді й стресостійкість – це навички, які високо ціняться й в мирному житті. Нова система конвертації дозволить не втратити цей людський капітал, сподіваються урядовці. 

Соцопитування, яке торік проводили для оцінки професійних потреб ветеранів, показало, що усього 7% планують пов’язати життя з армією після кінця війни. 

Цікавились у респондентів й навичками, які ті отримали в армії. Найпопулярнішими відповідями були знання з виживання (57,62%), надання першої меддопомоги (56,76%) та управління персоналом (39,21%). Щодо решти компетенцій, то:

  • 29,91% назвали навички комунікації;
  • 26,85% – водіння та роботи з технікою; 
  • 26,37% – документообігу; 
  • 18,41% – психології; 
  • 15,82% – управління квадрокоптерами / дронами; 
  • 15,72% – навички з логістики; 
  • 14,09% – роботи з комп’ютерами; 
  • 13,90% – управління системами зв’язку; 
  • 12,56% – навички з інженерії та будівництва;
  • 7,38% – кулінарії.
Ілюстраційне зображення. Фото: Ferrexpo

В українській армії чимало колишніх приватних підприємців, айтівців, працівників сфери послуг, будівельників, держслужбовців та медиків. Найменше – людей зі сфери архітектури, фармацевтики, культури, громадського сектору та безробітних. Ще менш ніж 3% прийшли до війська з правоохоронних органів, митної та податкової служби. 

Нагадаємо, що нині чимало ветеранів та ветеранок хочуть мати власну справу, щоб не стикатись з дискримінацією під час пошуку роботи. Якщо ветеран має інвалідність, то в цьому разі брак знань серед роботодавців призводить лише до більшої недовіри.

Роботодавці кажуть, що переважно бояться впливу психоемоційного стану працівників-ветеранів, можливої алкогольної чи наркотичної залежності (25%), а також конфліктності (24%). 

Торік парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт про ветеранське підприємництво, а готуючи документ, автори вивчали досвід США, де ветеранський бізнес є одним із суттєвих складників економіки та дає близько 5% ВВП.

Якщо ви ветеран чи ветеранка й хочете знайти роботу у цивільному житті, то за посиланням можна прочитати посібник з порадами, як робити це ефективніше. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter