Брак знань серед роботодавців призводить до високого рівня недовіри між ними та людьми з інвалідністю – дослідження

Дата: 13 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

В Україні на ринку праці існує високий рівень недовіри між роботодавцями та людьми з інвалідністю. 

Про це з посиланням на дослідження розповіли в Конфедерації роботодавців України. 

Ілюстраційне зображення. Фото: UNDP

Серед причин, що лежать в основі такої недовіри, є брак знань роботодавців про працівників з інвалідністю і не завжди задовільний рівень кваліфікації останніх, кажуть у конфедерації.

“61% людей з інвалідністю вказали, що їх сприймають як “непрацездатних” та “людей з труднощами в спілкуванні”, тому роботодавці не хочуть брати їх на роботу. Недовіра породжує руйнівні явища, які роблять можливою “оренду” трудових книжок для виконання деякими підприємствами на папері 4-відсоткового нормативу з працевлаштування людей з інвалідністю”, – розповідають дослідники. 

Очікування негативної реакції суспільства призводить і до того, що деякі компанії не розголошують клієнтам той факт, що послуги їм надає людина з інвалідністю. У конфедерації кажуть, що особливо це стосується транспортних компаній, хоча сучасні протези дозволяють людям з ампутаціями верхніх або нижніх кінцівок керувати легковими, вантажними авто та спеціальною технікою.

Дослідники наголошують, що для працівників з інвалідністю робота надзвичайно важлива, бо дає фінансову свободу і дозволяє відчувати свою затребуваність. Водночас плинність кадрів серед осіб з інвалідністю вдвічі менша, ніж серед працівників без інвалідності. 

Рівень працевлаштування людей з інвалідністю в Україні є вкрай низьким: офіційно лише близько 17% з них знайшли роботу у 2021 році. Показники за 2020, 2019 та 2018 роки не сильно відрізняються – 16,2, 16,7 та 16,4% відповідно.  

Для порівняння: у Німеччині працевлаштованих людей з інвалідністю близько 69,4%, у Китаї – 80%, у Великобританії – 40%, у США – 29%, в Італії – 55%, у Швеції – 68%.

Нагадаємо, що в другому кварталі 2023 року в Україні мають остаточно ухвалити законопроєкт та змінити систему працевлаштування людей з інвалідністю. Посадовці кажуть, що новий закон змінить теперішній механізм, що ґрунтується на квотах та штрафах, на сучасніший.

ZMINA детально розповідала, з якими саме викликами стикаються люди з різними групами інвалідності під час пошуку роботи та як країна має подолати ці бар’єри.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter