Уряд спростовує, що просить країни ЄС ускладнювати життя українцям, щоб ті швидше поверталися додому

Дата: 24 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Новостворене Міністерство національної єдності України спростовує дані іспанських журналістів, які розповіли, що українська влада просить країни ЄС ускладнювати життя українським біженцям, щоб це спонукало їх повертатися додому. 

З відповідною заявою виступили в міністерстві. 

Ілюстраційне зображення. Фото: Anadolu Agency

Матеріал про нібито прохання української влади вийшов на сайті видання El Pais 24 грудня. 

Автори тексту, між іншим, казали, що країни ЄС отримують прохання скасувати виплати для біженців, а окремо для військовозобов’язаних чоловіків, які потрапили до союзу, – заборонити надавати консульські послуги. Це в статті називають “заходом тиску”

Матеріал в іспанському виданні прокоментували щонайменше у двох міністерствах – єднання та закордонних справ. Перші переконують, що хочуть створити такі безпекові та інші умови, щоб українці добровільно поверталися додому. У МЗС повторили цю тезу.

За час, що триває повномасштабне російське вторгнення, у медіа не вперше з’являються дані, що українська влада різними шляхами намагається повернути громадян, які були вимушені покинути дім через війну. Так, у Молдові прем’єр-міністр Дорін Речан підтверджував, що український уряд намагається повернути щонайменше військовозобов’язаних чоловіків. 

У відповідь на такі намагання в ЄС та в Молдові вже декілька разів відповідали, що дотримуватимуться міжнародного права та прав людини, тож не ділять людей за статтю. 

Деякі українські посадовці відкрито говорили, що шукають шляхи повернення українців на батьківщину не лише через заохочення. Так, голова Міграційної служби Наталія Науменко казала в інтерв’ю, що очолюване нею відомство просить влади країн, куди виїхали мільйони громадян, не інтегрувати їх у тамтешні суспільства.

Нагадаємо, що цьогоріч на тлі припинення надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук радила колегам не розмовляти з тими, хто виїхав під час війни з країни, як зі злочинцями чи зрадниками. 

Також цього року в парламенті почали перевіряти, чи правда українці за кордоном масово пишуть заяви на вихід із громадянства. Про результати перевірки публічно поки не повідомляли. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter