Уряд планує ратифікувати Римський статут лише за рік після скасування воєнного стану
Український уряд планує ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду лише за рік після того, як скасують воєнний стан.
Про це йдеться в плані заходів з виконання рекомендацій Єврокомісії зі звіту про прогрес України в межах Пакета розширення ЄС 2023 року.
Пункт щодо ратифікації Римського статуту має номер 141 та міститься в розділі “Зовнішня політика та політика безпеки й оборони”. Відповідальними за виконання рекомендації є Мін’юст та МЗС. Ще одним виконавцем за згодою може стати Офіс генерального прокурора.
У графі щодо строків виконання зазначено: “протягом одного року після припинення або скасування воєнного стану”.
Українські правозахисники вже 10 років закликають владу ратифікувати Римський статут, а те, чому він важливий, можете прочитати за посиланням.
Прохання ратифікувати документ отримували як президент Петро Порошенко, так і Володимир Зеленський. Річ у тім, що для ратифікації потрібно зареєструвати відповідний законопроєкт, але подати його на розгляд парламенту може лише президент України. Це регулює стаття 4 Закону “Про міжнародні договори України”.
Ратифікація Римського статуту не є бажанням окремих осіб, а є зобов’язання України, закріпленим в Угоді про Асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, кілька років тому чинний міністр юстиції Денис Малюська заявив, що Україна вже ратифікувала Римський статут. У відповідь на це правозахисники порадили посадовцю детальніше розібратись у питанні.
Судячи із соціологічних опитувань, для 75% українців основною метою правосуддя щодо злочинів Росії в Україні є справедливе покарання винних.
ZMINA разом з експертами-правниками розбиралася, як працює Міжнародний кримінальний суд в Україні, з якими проблемами він зіткнувся та чим іще, окрім розслідувань, займається. Детальніше про це можете почитати за посиланням.