Уряд опитає 50 тисяч роботодавців, щоб оцінити готовність залучати працівників з інвалідністю
Державна служба зайнятості проводить масштабне опитування роботодавців, щоб вивчити їхні поточні та перспективні проблеми, зокрема працевлаштування різних соціальних груп.
Про це розповіли в уряді.
Опитування триватиме до 31 січня наступного року, а участь у ньому мають взяти 50 тисяч представників малого, середнього та великого бізнесу з різних сфер. Загалом у цих роботодавців працює до 5 мільйона людей.
Посадовці кажуть, що опитають вдвічі більше респондентів, ніж було торік, а отримані дані стануть дорожньою картою відомства на 2025 рік.
У планах служби, між іншим, оцінити потребу в гнучких формах праці, як-от дистанційна чи надомна робота, а також дізнатись, наскільки готова служба до інтеграції в трудовий процес різних соціальних груп, зокрема людей з інвалідністю, в тому числі внаслідок війни.
Нагадаємо, що від початку 2024 року держава компенсувала роботодавцям понад 100 мільйонів гривень за облаштування робочих місць для 1500 працівників з інвалідністю.
Однак досі рівень працевлаштування людей з інвалідністю в Україні є вкрай низьким. Однією з причин цього є поширення стереотипів, викликаних браком знань, а також низька доступність просторів. Погана обізнаність про потреби людей з інвалідністю призводить до високого рівня недовіри між ними та роботодавцями, як свідчать дослідження.
Торік нардепи попередньо ухвалили законопроєкт про працевлаштування людей з інвалідністю, але відтоді документ лежить у парламенті без руху.