“Українська правда” відзначила одинадцятьох медійниць, активісток і правозахисниць премією “Сила жінок”

Дата: 26 Березня 2025
A+ A- Підписатися

В Україні премією “УП100.Сила жінок” відзначили одинадцятьох журналісток, правозахисниць та медійниць, які своєю діяльністю впливають на суспільні зміни та висвітлюють важливі теми.

Про це повідомляє кореспондентка ZMINA, яка відвідала церемонію нагородження.

Відеоряд про загиблу журналістку та парамедикиню Ірину Цибух

Серед правозахисниць відзначили Олександру Матвійчук – очільницю Центру громадянських свобод, яка у 2022 році стала першою в історії незалежної України лауреаткою Нобелівської премії миру, та Людмилу Гусейнову – голову громадської організації “Нумо, сестри!”. Гусейнова з 2014 року допомагала переселенцям та українським військовим, а 2019 року потрапила до полону бойовиків “ДНР”. Після звільнення у 2022 році підтримує постраждалих від сексуального насильства та жінок, які перебувають у російській неволі або на окупованих територіях.

Серед журналісток відзначили Інну Вареницю – фрілансерку із Сіверськодонецька, яка висвітлює події в зонах бойових дій, Ірину Славінську – виконавчу продюсерку Радіо Культура – та Раміну Есхакзай – блогерку та інтерв’юерку, яка після повномасштабного вторгнення знімає репортажі з передової. Також відзначили Марію Єфросиніну – телеведучу, акторку та громадську діячку. Вона є почесною посолкою ООН у галузі народонаселення України з питань гендерної рівності та боротьби з насильством, а також засновницею Фонду Маша, який займається протидією насильству. З початком повномасштабної війни організація допомагає жінкам та дітям, які постраждали від воєнних дій.

Також жюрі відзначило діяльність Ірини Заславець – журналістки, волонтерки та громадської діячки. У 2018 році вона заснувала організацію “Всеукраїнська платформа донорства IDonor”, яка змінила систему трансплантації в Україні та розвиває культуру донорства. У 2022 році – стала керівницею проєкту Unbroken у Львові, що підтримує людей, які потребують тимчасового житла, лікування та ментальної допомоги. Центр реабілітації, створений на базі Першого медичного об’єднання Львова, вже прийняв понад 17 тисяч поранених. У травні 2024 року відкрили центр протезування, який за рік зможе виготовляти понад тисячу протезів.

Серед документалісток відзначили Владу Ліберову, яка разом із чоловіком Костянтином Ліберовим документує війну та фіксує воєнні злочини, а також кримськотатарську фотодокументалістку Еміну Зіятдінову, яка працює над темами прав людини та репресій.

Крім того, відзначили екоактивістку Олену Жук – співзасновницю ініціативи CHYSTO.DE?!, яка організовує екологічні акції та популяризує культуру сортування відходів, та зоозахисницю і радницю міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Лалу Тарапакіну. У 2019 році вона заснувала благодійний фонд “12 вартових”, який спочатку займався відновленням українських замків, а з початком повномасштабної війни переорієнтувався на гуманітарну допомогу. Окремий напрям роботи фонду – підтримка безпритульних тварин, зокрема стерилізація, вакцинація та евакуація тварин із прифронтових територій. 

Нагадаємо, що особливістю цьогорічної церемонії стало те, що вона була присвячена памʼяті Ірини Цибух – парамедикині, яка евакуювала поранених бійців з найгарячіших точок і прагнула впровадити культуру памʼяті в українському суспільстві. 

Читайте репортаж із заходу: Сила жінок – всюди: хто цьогоріч у сотні лідерок премії УП і про що говорили на нагородженні

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter