Україна утрималася від голосування в Раді ООН з прав людини проти геноциду уйгурів
Рада ООН з прав людини провела історичне голосування щодо офіційного обговорення ситуації з правами уйгурів в Сіньцзяні. Україна разом з Афганістаном, Вірменією, Беніном, Індією, Лівією, Малаві, Малайзією та Мексикою утрималася від голосування.
Про це повідомили у Раді ООН з прав людини.
Напередодні голосування експерти ООН заявили, що міжнародна спільнота не може і не повинна ігнорувати глибоку стурбованість систематичними порушеннями прав людини та їхнім широким впливом на окремих осіб і меншини у Східному Туркестані, який китайська влада називає Синьцзян-Уйгурським автономним районом.
Вони повторили заклик до Ради скликати спеціальну сесію щодо Китаю, а понад шість десятків уйгурських організацій з 20 країн світу домагаються від агентства та експертів ООН вжити конкретних дій відповідно до своїх мандатів після провалу голосування.
“Це втрачена можливість членами Ради забезпечити дотримання Китаєм тих самих стандартів, що й інші країни. Міжнародна спільнота не може залишити без уваги жертв геноциду уйгурів”, – каже Долкун Іса, президент Всесвітнього уйгурського конгресу.
Організація “Уйгурський проєкт з прав людини” (UHRP), що захищає права уйгурів та інших тюркських мусульманських народів у Східному Туркестані, наголосили – неспроможність відповісти на дії Китаю з боку членів Ради не заважає діяти іншим установам ООН, світовій бізнес-спільноті та урядам.
Також провал голосування, за словами правозахисників, не ставить під сумнів висновки Управління Верховного комісара з прав людини (УВКПЛ) про те, що зловживання, з якими стикаються уйгури та інші тюркські народи у Китаї, “можуть становити міжнародні злочини, зокрема злочини проти людства”.
Уйгурські активісти, серед іншого, вимагають від Управління ООН із запобігання геноциду негайно провести оцінку ризиків жорстокостей, спрямованих проти уйгурів та інших тюркських народів, а також припинити всі зв’язки з організаціями, які допомагають уряду Китаю здійснювати звірства, особливо використовувати програми високотехнологічного стеження.
Нагадаємо, що торік Україна відкликала свій підпис під проєктом резолюції Ради з прав людини ООН про засудження дискримінації комуністичним Китаєм уйгурів у Сіньцзяні. Цей крок викликав обурення у правозахисників, які наполягали, що Китай шантажував та погрожував Україні. Детальніше про це ви можете прочитати за посиланням.
Навесні цього року журналісти оприлюднили фото ув’язнених уйгурів, яких тримають у “таборах перевиховання”. Вдалось це зробити після масштабного витоку даних.