Україна сподівається, що санкції США щодо МКС не вплинуть на притягнення до відповідальності Росії
Україна сподівається, що попри санкції США, Міжнародний кримінальний суд продовжить роботу з притягнення до відповідальності за воєнні злочини, вчинені російськими військовими в Україні.
Про це на брифінгу сказав речник МЗС Георгій Тихий.

Тихий каже, що рішення американської адміністрації не пов’язані з українським контекстом.
“Ми сподіваємося, що вони (обмеження США. – Ред.) не вплинуть на можливість суду досягти справедливості й правосуддя для жертв російської агресії. І ми вважаємо МКС важливим інструментом в досягненні цих цілей”, – додав він.
Речник МЗС запевнив, що Україна продовжуватиме співпрацю з МКС та закликав суд до видавання нових ордерів. Одним з ймовірних нових отримувачів такого ордера може стати самопроголошений очільник Білорусі Олександр Лукашенко, якого у ЄС вважають співучасником.
Над ордером для Путіна та Марії Львової-Бєлової українські правоохоронці спільно з МКС працювали п’ять місяців.
Нагадаємо, що США ввели санкції щодо МКС через позицію суду щодо Ізраїлю, зокрема виданий ордер на арешт ізраїльського прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу та міністра оборони Йоава Галанта. Подібні запити судді надіслали також щодо трьох посадовців ХАМАСу.
Їх усіх підозрюють у вбивствах, захопленнях заручників, сексуалізованому насильстві, тортурах, жорстокому поводженні з полоненими та інших нелюдських діях.
Покарання МКС з боку США через Ізраїль викликало занепокоєння у правників щодо подвійних стандартів. Рішення США може зашкодити українським жертвам війни, вважають деякі експерти.
ZMINA розбиралася, як працює Міжнародний кримінальний суд в Україні, з якими проблемами він зіткнувся та чим іще, окрім розслідувань, займається. Детальніше про це можете почитати за посиланням.