Україна повернула з російського полону 106 військових з бахмутського напрямку
Українська та російська сторони провели черговий обмін полоненими, у рамках якого додому вдалося повернути 106 захисників з бахмутського напрямку – 98 солдатів і сержантів та вісім офіцерів.
Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
“Вони билися за Бахмут і здійснили подвиг, який не дозволив ворогу наступати далі вглиб нашого Сходу. Кожен з них – герой нашої держави”, – зазначив він.
За словами Єрмака, серед тих, хто повернувся з полону, 68 військовослужбовців вважалися зниклими безвісти.
Серед звільнених військовослужбовців 98 належать до ЗСУ. З них, зокрема, 21 представник територіальної оборони, семеро прикордонників та один військовослужбовець Державної спеціальної служби транспорту.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими уточнили, що щонайменше семеро захисників мають різноманітні травми: кульові та осколкові поранення, опіки та переломи, загострені хронічні захворювання.
Найстаршому зі звільнених військовослужбовців вже виповнилося 59 років, наймолодшому – 21 рік.
Звільнених з полону українців забезпечили рюкзаками з одягом, взуттям, засобами гігієни та смартфоном. Їм також нададуть допомогу у відновленні документів, банківських рахунків, сім-карт та підкажуть як швидше зібрати документи для отримання від держави одноразової грошової допомоги у розмірі 100 тисяч гривень.
“Наш справжній дім там, де про нас думають. Україна, яку ми будуємо всі разом – це місце, де людина, громадянин, є найвищою цінністю. Країна, в якій думають про людей. Наше суспільство мислить саме такими категоріями. Всі наші люди будуть вдома. Працюємо над цим далі. І кожен обмін робить нас на крок ближчими до цієї мети”, – підсумував керівник ОП.
Загалом, станом на сьогодні, в результаті обмінів додому вдалося повернути вже 2 430 людей, серед них 139 цивільних.
Нагадаємо, що 6 травня внаслідок чергового обміну військовополоненими додому в Україну повернулись 42 захисники та три захисниці “Азовсталі”. Серед звільнених 35 рядових і сержантів, а також 10 офіцерів.
Є серед них й військовий, який побував у російському полоні двічі: вперше у 2015-му, а вдруге торік. Вперше у полоні він пробув 2,5 року.