Україна повернула тіла двох загиблих іноземних волонтерів і українського добровольця
Україні вдалося повернути тіла загиблих іноземних волонтерів — Крістофера Метью Перрі та Ендрю Тобіаса Метью Бегшоу, а також тіло загиблого українця-добровольця Євгенія Кулика.
Про це 4 лютого повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак у телеграмі.
Це двалося зробити в межах великого обміну полоненими між Україною Росією 4 лютого 2023 року.
До повномасштабного вторгнення Росії Євгеній Кулик служив у Французькому іноземному легіоні, але після 24 лютого 2022 року повернувся захищати Україну, уточник Єрмак.
Про волонтерів відомо, що вони обидва – громадяни Великої Британії, але Бегшоу жив у Новій Зеландії. На початку січня їх оголосили зниклими безвісти: після того, як вони виїхали з Краматорська до Соледара і з 6 січня перестали виходити на зв’язок.
Згодом стало відомо, що їх вбили під час спроби гуманітарної евакуації. Рідні Перрі в своїй заяві щодо загибелі британця сказали, що він поїхав до України ще в березні 2022 року, де допоміг урятувати понад 400 людей і багато покинутих домашніх тварин.
Вони не повідомили, як саме підтвердили смерть Перрі та Бегшо, але російські ресурси, наближені до ПВК “Вагнер”, поширювали фото з паспортами волонтерів, яких називали “добровольцями”.
Заява рідних загиблого британця була підписана словами “Слава Україні, героям слава”, в англійській транслітерації.
30 січня 2023 року в Трапезній церкві на території Софії Київської в столиці України відбулася церемонія прощання з британським волонтером Ендрю Бегшоу. Один з організаторів, волонтер Ігнат Івлев-Йорк розповів, що Ендрю приїхав до України в березні, невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії. Весь цей час він розвозив гуманітарну допомогу і допомагав мирним жителям евакуюватися з найгарячіших точок Донбасу.
Родина Бегшоу в пам’ять про чоловіка планує організувати збір допомоги для українських волонтерів, на потреби дитячої лікарні в Києві, а також Організації із захисту і порятунку тварин UAnimals.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.