Українським платникам податків дорого обійдуться неефективні розслідування вбивств та тортур – експерт

Дата: 22 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Україна з легкістю програватиме в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ), якщо вона неефективно розслідуватиме тортури та вбивства під час Євромайдану та на окупованих територіях.

Про це повідомив президент Європейського комітету із запобігання катуванням, нелюдському та такому, що принижує гідність, поводженню та покаранню Микола Гнатовський.

“Ст. 2 (право на життя), ст. 3 (заборона катувань) Європейської конвенції про захист прав людини накладають дуже жорсткі зобов’язання на державу навіть в умовах збройних конфліктів, коли держава заявила, що вона може відступити від деяких положень Європейських конвенцій. Такі злочини треба обов’язково розслідувати. Якщо цього не буде, то дуже швидко будуть скарги до ЄСПЛ”, – цитує Миколу Гнатовського кореспондент Центру інформації про права людини.

“Якщо країна не доведе суду у Стразбурзі, що було ефективне розслідування, суд визнає її порушницею Конвенції. Визнає, навіть якщо країна не винувата у самих вбивствах чи катуваннях. Неспроможність ефективно розслідувати вже призводить до порушення прав людини за цими статтями і відповідно до відповідальності України перед громадянами”, – пояснює експерт.

Він вказує, що Україна зобов’язана розслідувати будь-які твердження про катування чи вбивства.

“Ми повинні будь-які такі повідомлення розслідувати. Результат може бути будь-яким, але розслідування має відповідати критеріям, встановленим ЄСПЛ. Провели ефективне розслідування – молодці. Справа і до Міжнародного кримінального суду (МКС) не дійде і проблем з ЄСПЛ не буде”, – коментує він.

Раніше Микола Гнатовський закликав не думати, що МКС – це супермен, який розслідуватиме усі злочини замість українських правоохоронців. Він наголосив на необхідності розбудови власної правоохоронної та судової системи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: