Українці скоріш позитивно ставлять до переселенців – соцопитування

Дата: 09 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Більшість українців до переселенців налаштовані позитивно або нейтрально.

Про це пише “Українська правда”, наводячи результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології. 

За даними соцопитування, майже всі респонденти ставляться до вимушених переселенців з Донбасу та Криму позитивно (43% по Україні і 58% в місцях найбільшої концентрації переселенців) або нейтрально (47% і 34%).

Також автори дослідження зауважили, що за два роки з початку конфлікту в Україні ставлення переважної більшості населення (83%) до переселенців залишилось незмінним.

“Соціальна та економічна інфраструктура деяких приймаючих громад ледве витримує перенавантаження. Це в свою чергу породжує конфлікт між місцевим населенням та внутрішньо переміщеними особами. Проте за два роки, як показує соціологічне дослідження, громадська думка в більшості випадків позитивна або нейтральна”, – заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

Присутність переселенців вплинула на повсякденне життя 30% приймаючих громад. 

Дослідження також показало, що негативне ставлення до переселенців у столиці та в західній Україні. Мешканці Києва значно частіше, аніж деінде, оцінюють присутність переселенців з негативного боку.

Жителі західної України наголошують на проросійських політичних поглядах, небажанні переселенців працювати нарівні з усіма, агресивному ставленні до місцевих, зверхності, бажанні бути в особливому статусі через свої життєві обставини.

Саме в цьому регіоні постійне населення найменше контактує з переселенцями (50% не спілкувались з ними і не знають про їх присутність у своєму населеному пункті), а відтак, має менше змоги скласти враження про переселенців з особистого досвіду.

Як повідомлялось раніше, низка громадських організацій виступили проти ухвалення урядом змін до постанови №637 стосовно соціальних виплат переселенцям. Активісти кажуть, що ці зміни звужують права переселенців. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter