Україна повинна спростити процедуру доступу до Криму для іноземних ЗМІ та правозахисників – Freedom House

Дата: 27 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Київ повинен спростити процедуру доступу для іноземців, у тому числі ЗМІ та правозахисників, до окупованого Росією Криму.

Про це глава українського представництва міжнародної правозахисної організації Freedom House в Україні Метью Шааф заявив у рамках міжнародного форуму “Захоплений півострів: 4 роки спротиву” в Києві 26 лютого, повідомляє Крим.Реалії.

Метью Шааф

“Для того, щоб поїхати до Криму, іноземці повинні мати дозвіл. Але реальність у тому, що ті, хто хоче висвітлити щось, не будуть приїжджати майже на тиждень до України. Це створює бар’єри, потрібно багато їздити. Вважаю, потрібно дозволити робити це швидше й легше”, – зазначив правозахисник.

При цьому перша заступниця голови Міністерства інформаційної політики України Еміне Джеппар зазначила, що процедура прискореного допуску ЗМІ вже опрацьована.

“Постанова Кабінету міністрів дозволяє Державній міграційній службі розглядати документи іноземців до п’яти днів. Міністерство інформаційної політики увійшло в цей процес, щоб прискорити процедуру. У нас є домовленість із міграційною службою, що як тільки іноземні журналісти подають свою заявку на поїздку до Криму, – документи в терміновому порядку розглядаються”, – зазначила Джеппар.

Еміне Джеппар

Таким чином представники іноземних ЗМІ можуть отримати доступ до Криму за добу. Понад 60 журналістів за останній рік отримали дозвіл таким чином, зазначила заступниця міністра.

“Іноземних журналістів не влаштовує те, що потрібно їхати в Крим через Україну. Ми це постійно чуємо, вони хочуть летіти безпосередньо з Москви. Потрібно мати повагу до українського законодавства”, – сказала Джеппар.

Вона додала, що від великих міжнародних ЗМІ жодного разу не приходили скарги щодо розробленої процедури.

Кабінет міністрів України 2017 року дозволив видачу спеціального дозволу на в’їзд до анексованого Росією Криму іноземцям для надання правової допомоги. Видача таких дозволів відбувається за поданням і погодженням із Міністерством із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, яке інформує Міністерство закордонних справ.

Активісти і правозахисники не раз вказували на труднощі з доступом на тимчасово окуповані території України.

2014 року до Кримінального кодексу України була внесена стаття №332-1, нею передбачено відповідальність за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: