Україна передала в ЄСПЛ докази, що на Донбасі воюють російські військові

Дата: 19 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Міністерство юстиції України передало до Європейського суду з прав людини детальну інформацію про російських військових, які беруть участь у бойових діях на Донбасі.

Про це заявив заступник міністра юстиції Іван Ліщина в інтерв’ю “Європейській правді”.

“Ми всі знаємо, що ситуація з ефективним контролем змінилася. Якщо на початку агресії там були, по суті, бандформування, які хаотичним чином підпорядковувалися кураторам у Росії, то з 2015 року РФ структурувала свій контроль”, – сказав Ліщина.

За його словами, на окупованих територіях Луганської та Донецької областей діють два армійських корпуси з більш-менш встановленою ієрархією та єдиним штабом у місті Новочеркаську.

“Ми вже повідомляли про це у Страсбург, але “аби як”, без детальних підтверджень. А зараз ми отримали докази цього, і вже скоро ми подамо до ЄСПЛ більш-менш ґрунтовну інформацію про те, хто керував військовими з Росії, – з реальними прізвищами, даними прикриття, документами, перехопленнями тощо”, – підкреслив заступник міністра.

Ліщина визнав, що суд потребуватиме додаткового часу, щоб ознайомитися з новими доказами, проте це навряд чи занадто затягне розгляд скарги.

“Я не думаю, що нашу скаргу по Донбасу розглянуть дуже швидко – скоріше, можна розраховувати на слухання у 2020 році. До того моменту Росія матиме вдосталь часу, щоби прокоментувати всю нову інформацію, яку ми надали”, – додав він.

Раніше міністр юстиції Павло Петренко заявив, що підконтрольне йому відомство від імені уряду звернулося до Європейського суду з прав людини з проханням ухвалити негайне рішення про звільнення Росією українських військовополонених.

Як повідомлялося, 25 листопада в районі Керченської протоки російські прикордонники обстріляли українські військові судна й захопили два малих броньованих артилерійських катери “Бердянськ” і “Нікополь” та рейдовий буксир “Яни Капу” разом із 24 моряками, троє з яких дістали поранення. Україна у зв’язку з цим вирішила ввести воєнний стан у десяти областях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter