У в’язницях Криму і Росії померли два українці, яким не надали лікування

Дата: 09 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

В установах пенітенціарної системи окупованого Криму і Росії зафіксовано два випадки смерті громадян України внаслідок ненадання належної медичної допомоги.

Про це йдеться у звіті Кримської правозахисної групи про порушення прав людини на півострові у жовтні.

Згідно зі звітом, уродженець Генічеська, Валерій Керімов був вивезений з виправної установи в Криму в виправну колонію №1 Республіки Адигея у Росію, де помер 8 вересня 2016 року.

“Керімов був хворий на гепатит і туберкульоз, йому не була своєчасно надана медична допомога”, – сказано у повідомленні.

“Інший громадянин України Сергій Глиняник з Севастополя помер 30 серпня 2016 року в СІЗО №1 Сімферополя також з причини ненадання медичної допомоги”, – повідомляє правозахисна група.

КПГ також має серйозні побоювання за життя інших двох громадян України, ув’язнених в Криму та Росії. Юрій Саєнко знаходиться в Виправній колонії-2 в Ростові-на-Дону, а Лейла Гусейнова – в СІЗО Сімферополя. У обох ув’язнених виявлені ВІЛ і гепатит, вони потребують термінової медичної допомоги.

КПГ також зазначає, що в цілому за період окупації з Криму в виправні установи РФ було вивезено не менше 2200 громадян України, які перебували в ув’язненні, з них – 240 жінки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: