У російському Красноярську провели близько 20 обшуків у “Свідків Єгови”
У квартирах і будинках жителів Красноярська, яких підозрюють у належності до релігійного об’єднання “Свідки Єгови”, пройшло близько 20 обшуків, більшість підозрюваних були доставлені на допит у регіональний Слідчий комітет. Інформації про арешти немає.
Про це повідомляє “Сибирь.Реалии”.
Обшуки проводилися 7 листопада з 5-ї години ранку, повідомив сайт “Свідки Єгови в Росії”. Вони санкціоновані судом у межах справи щодо Андрія Ступникова, заарештованого 3 липня за звинуваченням в організації діяльності екстремістського об’єднання.
Під час обшуку було вилучено телефони, комп’ютери, флеш-накопичувачі, блокноти та фотографії. За даними сайту, деяких з допитаних слідчі затримали більш ніж на три години і погрожували кримінальним переслідуванням через відмову від свідчень проти одновірців. “Активну участь у заходах брали співробітники ФСБ”, – зазначив сайт.
Наприкінці серпня на Камчатці в місті Єлізово суд заарештував на два місяці Костянтина Баженова, якого підозрюють у належності до релігійного об’єднання “Свідки Єгови”. Затриманих разом з ним дружину Сніжану Баженову і 71-річну Віру Золотову звільнили після дводенного перебування в ізоляторі тимчасового тримання. Усіх трьох підозрюють у “злочині екстремістського спрямування”.
Загалом у Росії, за даними правозахисного центру “Меморіал”, з квітня минулого року 39 прихильників релігійної організації зазнали кримінального переслідування. У серпні “Меморіал” визнав політв’язнями 29 прибічників “Свідків Єгови”, обвинувачених в екстремізмі, і закликав негайно їх звільнити.
20 квітня 2017 року Верховний суд Росії виніс рішення про визнання Управлінського центру “Свідків Єгови” екстремістською організацією. 29 з них обрано запобіжний захід, пов’язаний з обмеженням свободи: 23 людини перебувають у СІЗО, решта – під домашнім арештом.
Більшість із заарештованих звинуватили в організації діяльності релігійного об’єднання, яке було вирішено ліквідувати “у зв’язку зі здійсненням екстремістської діяльності”. “Меморіал” окремо зазначає, що в рішенні Верховного суду “не наведено жодного факту порушення вірянами громадського порядку, проявів агресії або насильства з їхнього боку, свідчень, що їхня діяльність загрожувала безпеці Росії”.