У Росії закликали до відставки депутата Слуцького, звинуваченого у домаганнях
8 березня в центрі Москви відбулися акції за відставку депутата Леоніда Слуцького, якого троє журналісток звинуватили в сексуальних домаганнях. Журналісти і представники правозахисної організації Amnesty International вийшли до будівлі Держдуми Росії з вимогою розслідувати домагання і притягнути депутата до відповідальності.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
До місця проведення пікетів прийшли активісти прокремлівського руху SERB, які вигукували образи на адресу учасників акції. Поліція нікого не затримувала, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
8 березня одиночний пікет проти Леоніда Слуцького провела також кандидатка у президенти Росії Ксенія Собчак. Телеведуча вимагає виключення Слуцького з ЛДПР. Вона прийшла до Держдуми з плакатом “Депутати, ми вас не хочемо”.
Собчак також виступила з критикою лідера ЛДПР Володимира Жириновського, який, на її думку, “покриває” депутата і заперечує факти домагань.
Леонід Слуцький 8 березня вибачився перед жінками, “кому заподіяв будь-які переживання”. “Хотів би попросити вибачення у тих з вас, кому коли-небудь свідомо чи мимоволі заподіяв будь-які переживання. Повірте, не зі злого наміру”, – написав Слуцький у Facebook.
6 березня журналістка ВВС Фаріда Рустамова відкрито звинуватила в домаганнях депутата Леоніда Слуцького. За її словами, вона має в своєму розпорядженні аудіозапис розмови, в якій політик допускав неоднозначні висловлювання. ВВС опублікувала розшифровку їхнього діалогу.
За тиждень до цього про схожі ситуації заявили заступниця головного редактора телеканалу RTVI Катерина Котрікадзе і продюсерка телеканалу “Дождь” Дар’я Жук.
Раніше про непристойну поведінку парламентаря заявив телеканал “Дождь”. У кінці лютого телеканал повідомив про те, що щонайменше три журналістки анонімно звинуватили Слуцького в домаганнях.
Сам Слуцький заперечує звинувачення і називає їх “маячнею”. Лідер ЛДПР Володимир Жириновський пообіцяв перевірити ці повідомлення, наголосивши, що не вважає нормальною таку поведінку.
7 березня голова Держдуми Росії В’ячеслав Володін, вітаючи журналісток парламентського пулу з 8 березня, заявив, що їм варто змінити роботу, якщо вони не почувають себе в безпеці під час роботи в парламенті.
Голова комітету Державної думи Росії з питань сім’ї, жінок і дітей Тамара Плетньова, зі свого боку, заявила, що не вірить звинуваченням у домаганнях на адресу депутата ЛДПР Леоніда Слуцького. Чиновниця порадила журналісткам “одягатися пристойніше” і не приходити в Держдуму, якщо їм страшно.
Також Союз журналістів Москви збирається “перевірити на етичність поведінку журналісток”, які поскаржилися на домагання з боку Слуцького.