У Росії за участь у Свідках Єгови засудили громадянина Данії

Дата: 06 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Суд російського міста Орел засудив за екстремізм до шести років колонії громадянина Данії Деніса Крістенсена.

Про це повідомляє Російська служба BBC.

Деніс Крістенсен

Крістенсен живе в Росії з 2000 року. Силовики затримали його у 2017 році, коли здійснили рейд на мирне релігійне зібрання. Данця відразу помістили в СІЗО та звинуватили в екстремізмі.  

“Суд постановив, що він “використовував свій авторитет духовного лідера” і “забезпечував роботу організації ” (“Свідків Єгови” – ред.), наперед знаючи про її заборону”. Аргументи захисту суд назвав безпідставними”, – розповідають журналісти BBC.

За версією слідства, будучи фактичним керівником “Свідків Єгови” в місті Орел, Крістенсен “почав активні дії організаційного характеру, спрямовані на продовження протиправної діяльності забороненої судом організації”. Водночас офіційним членом орловського осередку “Свідків Єгови” чоловік не був; захист данця досліджував документи і не знайшов у них жодної згадки про Крістенсена.

“Навіть сторона звинувачення це не заперечує. Вони кажуть, що він був “фактичним керівником”. Хоча факти кажуть про протилежне”, – розповів адвокат Крістенсена Антон Богданов.

Заходячи в зал суду перед оголошенням вироку, Крістенсен крикнув, що сподівається на те, що в Росії буде дотримуватися право людей на свободу віросповідання.

Тиск на “Свідків Єгови” в Росії почався у 2014 році. Тоді Верховний суд визнав екстремістським сайт організації, а також три книги: “Чого насправді вчить Біблія?”, “Наближайся до Єгови” і “Приходь і йди за мною”. Через чотири роки Верховний суд Росії за позовом міністерства юстиції визнав діяльність організації в РФ екстремістською, а також заборонив їй працювати на території країни. Рішення суду тоді дозволило конфіскувати майно організації. 

Практика переслідування “свідків” поширюється й на окуповані Росією українські території: 16 листопада в Джанкої співробітники ФСБ Росії провели обшуки й затримання за кількома десятками адрес. Тиску зазнають і єговісти на Донбасі. 

Наприкінці минулого року стало відомо, що “Свідки Єгови” подали 37 заяв до європейських судів із зафіксованими фактами порушення прав людини проти одновірців у Росії та Криму. За даними російських журналістів, понад 200 людей через переслідування попросили притулку у Фінляндії

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: