У Менській колонії для колишніх правоохоронців грубо порушують трудові права – прокуратура

Дата: 17 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

У Менській виправній колонії  № 91 (Чернігівська область), де відбувають покарання працівники правоохоронних органів, прокуратура виявила грубе порушення трудових прав засуджених.

Як повідомили кореспонденту Центру інформації про права людини у прокуратурі Чернігівської області, прокуратура у лютому провела перевірку та особистий прийом громадян у місці позбавлення волі. Питання, із якими зверталися засуджені, зокрема, стосувалися застосування заохочувальних норм закону, забезпечення права на належне медичне обслуговування та лікування, оновленого порядку праці та її оплати тощо.

Також працівники прокуратури перевірили приміщення, де перебувають засуджені, матеріально-побутове та  медико-санітарне забезпечення осіб, які перебувають в установі. Опрацювали питання, пов’язані з працевлаштуванням засуджених на виробництві, у майстерні та використання їх праці з господарського обслуговування виправної колонії.

Побутові умови тримання ув’язнених, медичне забезпечення у прокуратурі назвали задовільними. Але були виявлені порушення законодавства про працю, зокрема, відсутність трудових договорів із засудженими.

“Засуджені мають такі ж трудові права, як й інші громадяни України, передбачені законодавством. Щоб потім вони могли довести свій трудовий стаж, щоб були відрахування до пенсійного фонду, то трудові відносини у колонії повинні оформити через трудові договори”, – пояснили у прес-службі прокуратури Чернігівської області.

З огляду на відсутність практики укладення строкових трудових договорів із особами, які залучаються до робіт, прокуратура розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 172 Кримінального кодексу України (грубе порушення законодавства про працю), що карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років.

Зараз у Менській виправній колонії (смт. Макошине Менський район) перебувають 279 засуджених.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: