У Human Rights Watch задокументували вісім хімічних атак сирійського уряду на цивільних

Дата: 14 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

З листопада по грудень минулого року сирійський уряд використовував хімічну зброю у битві за Алеппо.

Про це йдеться в повідомленні правозахисної організації Human Rights Watch (HRW). Такі висновки правозахисники роблять після телефонних і очних інтерв’ю зі свідками, аналізу відеоматеріалів, фотографій і дописів у соцмережах.

“Ми задокументували щонайменше вісім епізодів за період з 17 листопада до 13 грудня 2016 року, коли вертольоти урядової авіації скидали хлор на житлові райони. Іноді – по кілька балонів. Через це загинули щонайменше 9 цивільних, в тому числі четверо дітей. Близько 200 отримали поранення”, – заявляють правозахисники.

На опублікованих відеозаписах видно, як над кварталами Алеппо піднімається зеленуватий дим.

Урядові війська наносили удари по тим районам, де планували наступальні операції. Осередки ураження починаються на сході країни і просуваються у західному напрямку разом з лінією боїв.

“Картина епізодів скидання хлору свідчить про те, що ми маємо справу не з особистою ініціативою окремих дійових осіб, що вийшли з під контролю, а з частиною загальної військової стратегії захоплення міста, – каже Уле Солванг, заступник директора HRW з надзвичайних ситуацій. – Рада безпеки ООН не повинна спускати застосування хімічної зброї ні сирійській владі, ні будь-кому іншому”.

Правозахисники простежують випадки скидання хлору на контрольовану опозицією територію щонайменше з квітня 2014 року. Цю речовину широко використовують у цивільному обороті. Та збройне використання будь-яких токсичних хімікатів заборонено Конвенцією із застосування хімічної зброї, до якої доєдналася Сирія у жовтні 2013 року.

Правозахисники HRW також задокументували, як урядові сили в серпні 2013 року використали зарин, а терористичне угруповування “Ісламська держава” – іприт у серпні 2016 року. 

Свідки описують, що у постраждалих людей спостерігалися задуха, сильний кашель, нудота, іноді – втрата свідомості.

В HRW нагадують, що хлор важчий за повітря. Цей газ спускається у підвали, де люди ховалися від звичайних бомб. Правозахисники кажуть, що особливо страждали від хімічної зброї люди похилого віку і діти. Вони часто задихалися.

HRW звертається до Ради безпеки ООН із пропозицією запровадити санкції стосовно командування урядових військ країни. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: