У Глухові місцева рада створила орган цензури – юрист

Дата: 24 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Звільнення головну редакторку глухівської газети “Народна трибуна” Світлани Халимоненко та перевірка діяльності газети є незаконними.

Про це заявив головний юрист-консульт Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) Олександр Тарасов.

За його словами, Глухівська міська рада на Сумщині вийшла за межі своїх повноважень, коли надала право спеціальній комісії перевіряти дотримання редакцією закону “Про друковані ЗМІ (пресу) в Україні”.

“Це небезпечний прецедент, коли Рада створює комісії, що будуть контролювати процес “об’єктивності” висвітлення виборчого процесу або подій життя міста. Глухівська міськрада фактично створила орган цензури. Оскільки жоден із законів України не наділяє власників комунальних газет правом перевіряти об’єктивність висвітлення редакцією тих чи інших подій”, – йдеться у повідомлення прес-служби НМПУ.

Як повідомляється, редакторку Світлану Халимоненко звільнили, коли вона перебувала на лікарняному.

“Відповідно до ч. 3 ст. 40 КЗпП України не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності”, – нагадує Олександр Тарасов.

Як відомо, 26 листопада 2015 року Глухівська міська рада своїм рішенням створив тимчасову контрольну комісію, яка має перевірити фінансово–господарську діяльність редакції. Вона повинна проаналізувати дотримання редакцією українського законодавства та надати висновки щодо інформації про необ’єктивне та упереджене висвітлення подій суспільного життя міста, зокрема, перебігу виборчого процесу.

17 грудня 2015 року більшість депутатів ухвалили рішення про дострокове звільнення редакторки газети “Народна трибуна”, яка перебувала на лікарняному, а 18 грудня відбувся штурм редакції.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: