У Генпрокуратурі лише один прокурор систематизує злочини під час Майдану для Гаазького суду – Горбатюк

Дата: 19 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Із 4 прокурорів та 2 слідчих лише один прокурор систематизує матеріали злочинів під час Євромайдану для Міжнародного кримінального суду (МКС).

Про це повідомив керівник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“У нас працювали 4 прокурори та 2 слідчих над систематизацією матеріалів для МКС. Але наприкінці жовтня провели так звану реформу нашого Департаменту, внаслідок чого був необґрунтовано та безпідставно скорочений штат. Через це у нас один прокурор змушений займатись систематизацією матеріалів щодо системності та масштабності злочинів, вчинених під час протестних акцій”, – розповів він.

Сергій Горбатюк нагадав, що матеріали аналізуються, аби МКС почав розслідувати злочини під час Євромайдану.

“Робота полягає не лише в аналізі злочинів, які були вивчені у Києві, а й по всій країні, де системно організовувались та придушувались протестні акції за участю включно усіх гілок влади. Таким чином у нас робота гальмується”, – каже Сергій Горбатюк і додає, що через це відкладають терміни подачі додаткових матеріалів для МКС.

Нагадаємо, відповідно до Римського статуту Офіс прокурора має попередньо аналізувати усі ситуації, аби визначити чи є підґрунтя для повноцінного розслідування злочинів.

У листопаді 2015 року суд у Гаазі у своєму щорічному звіті повідомив, йому бракує доказу системності та масштабності нападу на мирне населення під час Євромайдану, як однієї зі складових кваліфікації злочинів проти людяності відповідно до статті 7 Римського Статуту (статутного документу МКС).

У жовтні 2016 року адвокати Небесної сотні надіслали прокурору Міжнародного кримінального суду (МКС) нове подання про злочини під час Євромайдану. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: