У ЄС прирівняли Росію до деяких офшорів
Європейська рада додала Росію, Британські Віргінські острови, Коста-Рику та Маршаллові острови до переліку юрисдикцій, які не співпрацюють з ЄС щодо податкових питань. До цього списку здебільшого входять офшори.
Про це повідомили на сайті ради.
Тепер перелік має такий вигляд:
- Американське Самоа
- Ангілья
- Багамські острови
- Британські Віргінські острови
- Коста-Рика
- Фіджі
- Гуам
- Маршаллові острови
- Палау
- Панама
- Росія
- Самоа
- Тринідад і Тобаго
- Острови Теркс і Кайкос
- Віргінські острови США
- Вануату
Росію внесли до списку, бо, перевіривши нове законодавство, ухвалене там торік, експерти виявили, що РФ не виконала свого зобов’язання “щодо усунення шкідливих аспектів спеціального режиму для міжнародних холдингових компаній”.
“Крім того, діалог з Росією з питань оподаткування зайшов у глухий кут після російської агресії проти України”, – додали європейські посадовці.
Згідно з російським законодавством, офшорних зон у країні дві – на острові Жовтневий у Калінінградській області та на острові Російський у Приморському краї.
Зареєструватися там і отримати статус міжнародної компанії зможуть лише іноземні юрособи, що протягом пів року інвестують 50 мільйонів рублів у регіон. Для таких компаній діятимуть спеціальні правила валютних розрахунків, а також їх звільнять від податку на прибуток від продажу активів та з отриманих дивідендів.
Російські посадовці не приховували, що в такий спосіб хочуть “рятувати” бізнес від санкцій, а саму ідею створення офшорів обговорювали ще з 2018-го.
Повідомляючи про внесення Росії до списку, міністерка фінансів Швеції Елізабет Свантессон привітала Північну Македонію, Барбадос, Ямайку та Уругвай з тим, що вони успішно виконали свої зобов’язання, а тому з переліку їх вилучили.
Наступний перегляд списку запланували на жовтень цього року.
Офшорами, у списку серед яких опинилися Росія, вважають країни або території, що надають іноземним компаніям особливі умови для бізнесу, а тому ті можуть, наприклад, вдаватися до шахрайських схем та “відмивання” грошей.
Нагадаємо, що Міністерство фінансів України закликає виключити Росію з Групи розроблення фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) та внести її до чорного списку організації. Якщо цей заклик виконають, то всі держави посилено перевірятимуть будь-які транзакції, пов’язані з РФ, що значно підвищить вартість ведення бізнесу з Росією.