У Вінниці поліція шукає невідомих, які вчинили наругу над могилою бійця Назарія Гринцевича
У Вінниці поліція відкрила кримінальне провадження після звернення матері полеглого військовослужбовця Назарія Гринцевича про наругу над могилою бійця.
Про це розповіли в Нацполіції.

Мати бійця Маріанна Гринцевич каже, що випадок трапився 30 березня. За словами жінки, вона бачила тих, хто викрав речі, та “гнала цю групку людей з Алеї Слави”. Невідомі не вперше викрадають речі з могили військового: торік у червні хтось поцупив іграшкового собаку, якого подарували бійцю в дитинстві. Після розголосу іграшку повернули.
Нині невідомі викрали свічки та булаву.

Поліція веде слідство в справі за статтею про наругу над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого. Винним загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Назарій Гринцевич, з позивним Грінка, був парамедиком та наймолодшим захисником Маріуполя. Після російського полону, в якому він провів понад чотири місяці, боєць став командиром групи спецпризначення в бригаді “Азов”.
Загинув військовий під час бою 6 травня 2024 року на луганському напрямку в районі Серебрянського лісу. Гринцевича поховали на вінницькому кладовищі “Сабарів-1”, а на прощання з ним прийшли сотні людей.
За понад три роки великої війни це не перший випадок наруги над могилами полеглих бійців та бійчинь. Торік у Києві на Аскольдовій могилі пошкодили поховання Дмитра Коцюбайла, Павла Петриченка та Андрія Пильщикова. Невдовзі з’ясувалось, що це зробила жінка, яка мала проблеми зі здоров’ям та не усвідомлювала, що чинила.
У підсумку її скерували на психіатричне лікування.
Нагадаємо, що перші поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі можуть розпочатися вже в травні 2025 року, каже міністерка в справах ветеранів Наталія Калмикова. Уряд не вперше заявляє про можливий початок поховань, а востаннє обіцяли таке торік.
Створення меморіального кладовища супроводжують корупційні скандали та суперечливі заяви й рішення посадовців. Люди, які мешкають поряд з будівництвом, кажуть, що там не можна проводити роботи, бо в майбутньому могили військових затоплять ґрунтові води. У відповідь деякі публічні коментатори звинуватили місцевих у причетності до російських ІПСО.
Побоювання людей підтвердили екологи, але будівництво триває навіть попри рішення суду.
Щодо можливої корупції, то питання виникають стосовно:
- постачальника граніту, яким виявився підсанкційний бізнесмен;
- переможців конкурсу на будівництво, які, як з’ясували журналісти, разом подорожували за кордон до участі в тендері;
- компанії – переможця конкурсу на будівництво, яку створили через день після оголошення конкурсу.
За три роки великої війни армія РФ убила щонайменше 45 тисяч військових українців.