У Верховній Раді відкрили виставку про медійників, які загинули та перебувають у полоні 

Дата: 04 Червня 2025
A+ A- Підписатися

У кулуарах Верховної Ради України відкрили виставку до Дня журналіста, присвячену медійникам, які загинули внаслідок повномасштабного російського вторгнення або перебувають зараз у полоні. Експозиція буде доступною впродовж червня. 

Про це повідомляє Інститут масової інформації. 

У Верховній Раді відкрили виставку про медійників, які загинули та перебувають у полоні. Фото: Премія імені Георгія Ґонґадзе

Виставку організував Інститут масової інформації в партнерстві з Комітетом Верховної Ради України з питань свободи слова за підтримки Апарату Верховної Ради України. Також серед партнерів – Премія імені Георгія Ґонґадзе та Платформа пам’яті “Меморіал”.

На стендах відображені верифіковані дані ІМІ про втрати серед журналістської спільноти. Із 24 лютого 2022 року Росія вбила 106 медійників. 12 загинули під час виконання професійних обов’язків, 94 – як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів чи катувань. Також щонайменше 30 цивільних українських медійників перебувають у російському полоні.

“Кожне ім’я на цих стендах – це не лише втрата для журналістської спільноти, а й нагадування про ціну, яку ми платимо за право говорити правду. Ми не маємо права мовчати. Росія повинна бути притягнута до відповідальності за злочини проти журналістів, медіа та свободи слова. Це не лише питання справедливості, а й необхідність для гарантування безпеки журналістської професії в усьому світі. Сьогодні щонайменше 30 українських журналістів перебувають у російському полоні. Це – наші колеги, які щодня ризикували, щоб світ знав правду. Ми зобов’язані зробити їхні імена видимими – для влади, для суспільства, для світу, щоб повернути додому якнайшвидше”, – прокоментувала директорка ІМІ Оксана Романюк

Крім  того, голова Комітету свободи слова Ярослав Юрчишин підкреслив, що одним із пріоритетів комітету є повернення полонених Росією журналістів.

“Для цього ми мусимо знати їх поіменно, постійно розповідати про них світу і тиснути на агресора. Як і пам’ятати Вікторію Рощину, Максима Левіна, Віктора Гурняка та інших, які загинули, щоб ми жили. Тому я дякую Апарату ВРУ за їхню ініціативу створення такої виставки, а також Інституту масової інформації, який у короткі терміни зміг її сформувати. Пам’ятати – це найменше, що ми можемо для загиблих, постійно боротися за звільнення заручників – наш обов’язок”, – сказав Юрчишин. 

Під час експозиції також буде доступне для перегляду відео про загиблих упродовж року медійників, створене Платформою пам’яті “Меморіал”.

Нагадаємо, раніше ГО “Жінки в медіа” презентувала результати дослідження “Залучення медіа до гендерно-відповідального та інклюзивного підходу у програмах відновлення України: рекомендації для міжнародних організацій”. Відповідно до них з початку вторгнення в Україні закрилося 329 медіа, з яких 277 так і не змогли відновити діяльність. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter