У тимчасово окупованій Голій Пристані росіяни обстріляли цивільний автомобіль, загинула дитина
Російські окупанти обстріляли цивільний автомобіль у тимчасово окупованій Голій Пристані. Внаслідок цього загинув восьмирічний хлопчик.
Про це повідомляють у Херсонській ОВА та Офісі генерального прокурора.
“Через ворожий артилерійський удар автівку охопило полум’я. У салоні знаходилися троє людей, серед яких восьмирічний хлопчик. Відомо, що дитина загинула на місці. Як повідомляють правоохоронці, обстріл, що відібрав дитяче життя, був 2 лютого. Загалом на Херсонщині від початку воєнних дій через агресію РФ постраждали 86 дітей”, – зазначили в Херсонській ОВА.
В Офісі генпрокурора додали, що станом на 6 лютого 2023 року більш ніж 1380 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Росії. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів 461 дитина загинула та понад 919 отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Однак ці цифри не остаточні. Триває робота з їхнього встановлення в місцях ведення бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.
Найбільше дітей постраждали в Донецькій області – 443, Харківській – 270, Київській – 123, Херсонській – 86, Запорізькій – 84, Миколаївській – 83, Чернігівській – 68, Луганській – 66, Дніпропетровській – 63.
Нагадаємо, що 20 січня російські війська вчергове обстріляли кілька населених пунктів на Херсонщині. Через артилерійський вогонь окупантів постраждали двоє цивільних: поранення отримав 15-річний підліток та дорослий чоловік, якому відірвало ногу.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.