У Тунісі звільнили з в’язниці журналіста, який раніше критикував президента країни

Дата: 23 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

У Тунісі 20 лютого суд звільнив відомого журналіста Мохамеда Бугаллеба, який критикував президента Каїса Саїда.

Про це пише Reuters із посиланням на адвоката медійника.

Мохамед Бугаллеб. Джерело: Reuters

Зазначається, що Бугаллеб був ув’язнений торік за звинуваченням у “образі державного службовця”. За словами профспілки журналістів, влада зробила це з метою змусити ЗМІ замовкнути.

Опозиція в країні сподівається, що такий крок призведе до звільнення інших ув’язнених правозахисників та медійників. Відомо також, що після місяців ув‘язнення суд звільнив журналіста, колишнього міністра Ріада Муахара та політикиню й очільницю Комісії правди та гідності Сіем Бен Седрін. Все це відбулося через два дні після того, як Верховний комісар ООН з прав людини закликав Туніс покласти край арештам, довільним затримкам та тюремному ув’язненню правозахисників, адвокатів, журналістів та політиків.

Як інформує видання в країні ще десятки високопоставлених політиків, зокрема лідер Вільної конституційної партії Абір Муссі та голова партії Еннахди Рачед Ганнучі, залишаються у в’язниці з 2023 року.

Після революції в Тунісі у 2011 році свобода преси стала ключовим завоюванням для громадян, а ЗМІ країни стали одними з найвідкритіших серед усіх арабських держав.

Однак політики, журналісти та профспілки кажуть, що свобода преси в Тунісі перебуває під серйозною загрозою під час правління президента Каїса Саїда, який прийшов до влади після вільних виборів у 2019 році.

Через два роки він закрив обраний парламент і перейшов до правління за допомогою указів. Він також узяв на себе владу над судовою системою. Опозиція назвала це переворотом. 

У жовтні 2024 року Саїд був знову переобраний на посаду президента. 

Нагадаємо, на початку грудня поточного року в Баку затримали п’ятьох азербайджанських журналістів, які співпрацюють із Meydan TV – відомим жорсткою критикою політики азербайджанського уряду. Їх звинувачують у контрабанді валюти. Самі затримані свою вину не визнають та називають такі дії силовиків політично вмотивованими. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter