У Тернополі УПЦ МП заборонили користуватися земельною ділянкою
Депутати міської ради Тернополя ухвалили рішення про припинення права користування земельною ділянкою управлінню Тернопільської єпархії УПЦ МП.
Про це повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал.
“Московській церкві не місце в Тернополі”, – написав він.
На позачерговій сесії Тернопільської міськради були присутні 40 депутатів. За припинення права постійного користування УПЦ МП земельною ділянкою в Тернополі проголосували одноголосно.
Йдеться про землю, на якій розміщений кафедральний собор Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії та приміщення Тернопільської єпархії УПЦ МП. Площа цієї земельної ділянки – понад пів гектара.
Перед цим упродовж двох тижнів тернополяни протестували проти УПЦ МП. З плакатами, заляпаними червоною фарбою, дитячими іграшками та простирадлами вони збиралися біля кафедрального собору. Учасники пікету скандували: “Україні – українську церкву”.
Раніше ZMINA писала, що 10 квітня в Рівному на позачерговій сесії міської ради також припинили право користування земельними ділянками на території громади, які використовує УПЦ МП, та звернулися до державних органів щодо заборони діяльності УПЦ МП в Україні.
Тим часом на сайті Рівненської обласної ради опублікували таке повідомлення: “Депутати Рівненської обласної ради одностайно заборонили діяльність УПЦ МП на території Рівненщини”.
Наступного дня, 11 квітня, Волинська обласна рада також ухвалила рішення про заборону УПЦ МП в області. Проєкт рішення (сторінка якого нині недоступна) про заборону УПЦ МП на території Волині підтримали 54 депутати. Рішення ухвалили одноголосно.
Раніше за припинення діяльності УПЦ МП в області також проголосували депутати Хмельницької, Львівської, Житомирської, Вінницької та Тернопільської обласних рад.
Однак, згідно з українським законодавством, заборона діяльності УПЦ МП не входить до повноважень обласних адміністрацій, оскільки забороняти діяльність релігійної організації може суд.
Нагадаємо, що законопроєкт “Про заборону Московського патріархату на території України” зареєстрували у Верховній Раді 22 березня 2022 року. Його заявлена мета – захист національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі та дестабілізації релігійного середовища в Україні.
У грудні президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.
Згідно з цим рішенням, у двомісячний строк до парламенту мали внести законопроєкт щодо унеможливлення діяльності афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій.