У столичному парку Слави демонтували погруддя радянських діячів
У київському парку Слави прибрали бюсти радянських військових діячів Сидора Ковпака, Івана Черняховського, Павла Рибалка та Олексія Федорова.
Про це розповів активіст Олег Слабоспицький.
Надалі влада також збирається демонтувати постаменти, на яких раніше розміщувалися ці пам’ятники. Ще у 2023 році активісти закликали до їхнього знесення та навіть обмалювали погруддя як форму протесту. Пізніше з постаментів зникли пропагандистські написи й підписи, що глорифікували радянських діячів.
Станом на сьогодні у місті вже демонтували 117 об’єктів, включених до “Переліку пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією й культурою Росії та СРСР, що підлягають усуненню з публічного простору”. Проте роботи тривають – планується ліквідувати ще 87 таких об’єктів, з яких 12 мають пам’яткоохоронний статус.
Видання “The Village Україна” зазначає, що ці бюсти з’явилися у 2013 році в рамках створення “Алеї воїнської слави”, ініційованої проросійським політиком Дмитром Табачником.
У липні 2024 року Київська міська рада затвердила перелік із 53 пам’ятників і меморіальних знаків із радянськими наративами, які підлягають вилученню з міського простору. Серед них опинилися й погруддя з парку Слави.
Окрім того, влада вирішила демонтувати пам’ятник “Радянський танк” на Берестейському проспекті та три монументи, присвячені російському науковцю Івану Павлову.
Нагадаємо, що у 2022 році Міністерство культури та інформаційної політики створило раду, яка працює над питаннями дерусифікації, декомунізації та деколонізації. Відтоді органи місцевого самоврядування в діалозі із суспільством мають доходити спільного рішення щодо демонтажу чи перенесення пам’ятників та інших об’єктів радянського минулого й далі координувати його з радою.