В уряді США оголосили про введення нових санкцій проти понад 200 фізичних і юридичних осіб, які сприяють розвитку та посиленню російської військово-промислової бази, програм хімічної та біологічної зброї, а також допомагають РФ ухилятись від уже існуючих обмежень.
Про це
йдеться в офіційному повідомленні Міністерства фінансів США.
Фото з відкритих джерел
Останній пакет санкцій США спрямований на російську військово-промислову базу та її програми хімічної та біологічної зброї, а також на фізичних і юридичних осіб у третіх країнах, які допомагають Москві купувати компоненти для виробництва зброї або оборонної продукції.
“Сполучені Штати разом з багатьма міжнародними партнерами особливо стурбовані організаціями, розташованими в Китайській Народній Республіці (КНР) та інших третіх країнах, які забезпечують важливий внесок у військово-промислову базу Росії. Ця підтримка дозволяє Росії продовжувати війну проти України та становить значну загрозу міжнародній безпеці. Майже 300 цілей, на які накладено санкції як Міністерством фінансів, так і Державним департаментом, включають санкції проти десятків суб’єктів, які дозволили Росії придбати вкрай необхідні технології та обладнання з-за кордону”, – йдеться у повідомленні.
Міністерство фінансів США ввело санкції проти майже 200 організацій та фізичних осіб. У тому числі це стосується суб’єктів як у Росії, так і в Азербайджані, Бельгії, Китаї, Словаччині, Туреччині та Об’єднаних Арабських Еміратах, які дозволяють РФ отримати технології та обладнання з-за кордону.
Додатково Держдепартамент США ввів обмеження проти понад 80 суб’єктів, які дозволяють Росії обходити раніше введені санкції, а також пов’язані з програмами розробки хімічної й біологічної зброї РФ та її оборонно-промисловою базою.
Інший блок американських санкцій спрямований проти основних російських імпортерів бавовняної целюлози, нітроцелюлози та ключових її компонентів, а також на двох постачальників цих товарів із Китаю.
Крім того, під нові санкції США потрапили дві російські компанії, які беруть участь у будівництві газової інфраструктури в Росії – “Нефтегазстрой” та “ВНИПИгаздобыча”.
Нагадаємо, Китай
посилив підтримку Росії у війні проти України, зокрема, надає Кремлю дані геопросторової розвідки, мікроелектроніку та обладнання для танків.
Раніше ZMINA повідомляла, що Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC)
запровадило санкції проти 13 юридичних та двох фізосіб, причетних до надання фінансових послуг і технологічного сектору російської економіки.