У справі проти кримської журналістки Ірини Данилович “суддя” Наталія Кулінська відмовилася усувати неприпустимі докази

Дата: 22 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

Незаконне формування, що називає себе “Феодосійським міським судом”, розпочало розгляд кримінальної справи проти громадянської журналістки Ірини Данилович, яку звинувачують у зберіганні вибухівки.

Про це повідомляє правозахисна організація “Кримський процес”

Ірина Данилович

22 серпня відбулося попереднє засідання, яке пройшло в закритому режимі. 

“Суд” розглянув питання про запобіжний захід для журналістки на час судового слідства. “Державний обвинувач” виступав за збереження чинного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а захист натомість наполягав на зміні на пом’якшувальний захід. “Суддя” Наталія Кулінська задовольнила клопотання незаконної “прокуратури” щодо необхідності утримувати Ірину Данилович під вартою до 2 лютого 2023 року.

Крім того, вона відмовила в задоволенні клопотань захисту про виключення неприпустимих низки доказів, отриманих  під час незаконного утримання протягом тижня журналістки в підвалі ФСБ. Сторона захисту клопотала повернути справу “прокурору” для усунення виявлених захистом порушень.

Перше засідання по суті заплановано на 29 серпня.

Нагадаємо, наприкінці квітня окупанти заарештували громадянську журналістку. Протягом 13 днів з нею не було зв’язку. Як з’ясувалося, вісім днів журналістку утримували в будівлі ФСБ, де тестували на поліграфі, погрожували та давали їсти лише раз на день.

Згодом у сумці Данилович, яку в неї вилучили, “знайшли” вибухівку. 7 травня так званий “Київський райсуд” Сімферополя обрав їй запобіжний захід у вигляді взяття під варту строком на два місяці.

5 липня “суддя” Ольга Кузнєцова продовжила термін утримання журналістки під вартою на два місяці, проігнорувавши те, що затримання Данилович відбулося на тиждень раніше за офіційно оформлені документи. 

Журналістці загрожує до восьми років позбавлення волі та до 100 тисяч російських рублів штрафу.

У правозахисній організації Front Line Defenders вказали на тиск, що чинився на журналістку через її діяльність. Так, у грудні 2021 року в телеграм-каналі “Лис і ворона” з’явилася серія дискредитаційних публікацій, де Данилович таврували як “іноземну агентку”.

9 травня низка правозахисних організацій, зокрема “Репортери без кордонів“, закликали Росію негайно звільнити Данилович.

На початку липня незаконний “Київський райсуд Сімферополя” продовжив журналістці та правозахисниці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 6 вересня. На судове засідання вільних слухачів і журналістів не пустили.

Наприкінці того ж місяця Ірина Данилович заявила про побиття та тиск із боку співробітників ФСБ РФ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter